reklama

BLOG Rychlé fit recepty: Nepečené datlovooříškové kuličky

Nyní je čas na pečení cukroví. Nechce se vám ale trávit spoustu času pečením? Mám pro vás tip na nepečené kuličky. A pozor? Jsou jen ze 4 ingrediencí!

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

Tyto kuličky jsou velice jednoduché, a navíc si pochutná každý. Díky datlím dostanou sladkou chuť, a navíc si je můžete dát i bez výčitek. Neobsahují totiž ani olej, cukr či klasické mouky. A to už je výzva, že? 

Na výrobu těchto kuliček budeme potřebovat:

  • balení datlí (200 g bez pecek)
  • 100 ml vody
  • 20 g mandlové mouky
  • 15 g kokosové mouky

Datle se nakrájí na malé kousky a vloží se do vody. Nechají se cca hodinu odležet a poté se vše společně rozmixuje (vznikne nám kaše). Do ní se přidají obě mouky a vše se společně zamíchá. Já do těsta zamíchala ještě kousky nasekaných lískových oříšků. Poté jsem vzala vždy kousek těsta, udělala z něj kuličku, do kuličky strčila celý lískový oříšek a obalila jej ještě v mletých mandlích. Kuličky se nechají odležet a je hotovo.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama