reklama

Dramatický rok syna Harryho a Meghan: Turné po Africe a odchod z královské rodiny

Syn britského prince Harryho a jeho ženy vévodkyně Meghan slaví začátkem května první rok. Archie Harrison se narodil v londýnské porodnici a během 12 měsíců zažil již mnohé: s rodiči se podíval do Afriky a taky se hned několikrát stěhoval. Život rodiny vévodů ze Sussexu navíc změnil i jejich odchod z rolí předních členů královské rodiny.

Harry, Meghan, Archie Prohlédnout grafiku
Harry, Meghan, Archie | Foto: Reuters

Zatím jediný potomek Harryho a Meghan Archie Harrison Mountbatten-Windsor je sedmým v pořadí nástupnictví na britský trůn. Na rozdíl od synů a dcery prince Williama však nenese titul princ, v budoucnu by si však mohl nechat říkat hrabě. 

První rok syna vévody a vévodkyně ze Sussexu byl více než dynamický. Kromě tradičního křtu na hradě Windsor či focení absolvoval s rodiči vloni na podzim turné po Jihoafrické republice. Cestoval s nimi také do Kanady a v poslední době i do USA, kde momentálně princ Harry a vévodkyně Meghan žijí. 

Harry a Meghan v lednu oznámili, že odcházejí z rolí předních členů britské královské rodiny. Od začátku dubna žijí v Kalifornii, odkud vévodkyně pochází, a svůj život sponzorují z vlastních zdrojů. Kromě toho se pár momentálně soudí s bulvárním tiskem, údajně je připravována biografie jejich příběhu a princ Harry si nedávno posteskl, že mu chybí armáda. 

Vévodové ze Sussexu svého syna drží stranou mediálního zájmu a poté, co si museli zrušit svůj účet na Instagramu pod přezdívkou Sussex Royal, o sobě dávají vědět velmi sporadicky. 

Podívejte se na první rok Archieho na fotkách. 

Princ Harry oznamuje narození chlapečka | Video: Reuters
reklama
reklama