reklama

Proženy.cz plánují Rok pro dobro. Chtějí pomoc neziskovým organizacím i jednotlivcům

Pilotní ročník projektu Rok pro dobro probíhal od loňského listopadu do letošního října. Proženy.cz pomohly vybrat neziskovým organizacím přes milion korun a příští rok chtějí pomáhat znovu.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Proženy.cz

Během dvanácti měsíců představil web Proženy.cz dvanáct neziskových organizací, kterým poskytl prostor pro svou prezentaci, díky kterému se mohly dostat k novému publiku.

Kromě plánovaných témat Proženy.cz zpracovávaly příběhy lidí, s jejichž osudy zamávala válka na Ukrajině. Stejně tak se snažily během roku poskytnout prostor jednotlivcům, kteří se ocitli v nelehké životní situaci, jako je například mladá maminka Jana, která bojuje s rakovinou prsu.

Cílem projektu je nejen upozornit na danou problematiku, kterou se neziskové organizace zabývají, ale také inspirovat čtenáře k tomu, aby organizace, případně konkrétní příběhy, podpořili.

"Máme radost, že oba dva cíle se podařilo naplnit. Čtenáři Prožen během dvanácti měsíců přispěli na neziskové organizace více než milionem korun," říká zástupkyně šéfredaktorky Marie Irová. Například na účet Klubu svobodných matek přibylo 114 584 Kč s poznámkou "Dobrorok", další finanční prostředky putovaly přímo k mamince, jejíž příběh Proženy.cz publikovaly, dohromady se částka vyšplhala až ke dvěma stům tisícům.

Organizace Psí život díky projektu získala 50 000 Kč, které se skládaly z přímých darů, a pak z prodeje charitativního kalendáře, na který upozorňovala patronka organizace Patricie Pagáčová v rozhovoru.

Vedle financí i destigmatizace

Bylo by ale zkreslené projekt vyčíslit jen v penězích. Pro některé organizace je totiž důležité získat pravidelné dárce, jako se tomu stalo v případě Dobrého anděla. "Díky projektu Dobrorok se stalo novými Dobrými anděly zhruba 365 dárců, což je neuvěřitelné číslo."

Všechny spolupracující organizace zaznamenaly nárůst zájmu o téma, kterému se věnují. To je důležité zejména pro subjekty, které ve veřejném prostoru jinak tolik pozornosti nedostávají. Jsou to například děti vězňů, staří lidé či jedinci s psychickým onemocněním.

Nadace Fokus zase dodává, že pro ně je i důležitý destigmatizační efekt. "Naším prioritním cílem je destigmatizace lidí s duševním onemocněním. Díky zveřejnění příběhu Saši se její příběh dostal k lidem, které bychom neměli šanci oslovit. Dokazuje to i debata pod článkem. Někdy i kritická, což je úplně v pořádku."

Projekt vnímá podobně i organizace Život 90. "Užitečnost pro nás ale není pouze o finančních darech, ale i tom, že se naše služby šíří dále do povědomí veřejnosti, což je pro nás také velmi důležité. V období dubna i přelomu srpna a září navštívilo naše webové stránky větší množství nových uživatelů, kteří přišli na základě článku."

Na úspěch chtějí Proženy.cz navázat i v novém roce, kdy budou v projektu pokračovat, byť s drobnými změnami. Rok pro dobro poběží od ledna do prosince a každý měsíc bude věnován jedné neziskovce a tématu s ní spojeném.

Organizace, se kterými Proženy.cz letos spolupracovaly: Annabelle, Cesta domů, Dobrý anděl, Fokus, Klokánek, Klub svobodných matek, Konto Bariéry, Linka bezpečí, Mezinárodní vězeňské společenství, Psí život, Rosa, Život 90.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama