reklama

Princ Harry má dceru. Bude mít někdy Lilibet Diana šanci na královský trůn?

V pátek 4. června dopoledne amerického času se vévodům ze Sussexu Harrymu a Meghan narodila dcera Lilibet Diana. Jméno zvolili na počest královny Alžběty II., kterou takto oslovuje rodina v soukromí, a druhé jméno na počest matky prince Harryho, zesnulé princezny Diany. Může se někdy stát britskou královnou? Podívejte se, kdo má největší šanci na to získat britskou královskou korunu.

Britská královská rodina se letos rozrůstá o další potomky. Začátkem února přišel na svět syn princezny Evženie, první vnuk prince Andrewa a devátý pravnuk Alžběty II. Koncem března pak Zara Tindallová, sestřenice prince Williama a prince Harryho, porodila syna. V pátek oznámili narození druhého potomka, dcery Lilibet Diany, princ Harry a Meghan. Je jedenáctým pravnoučetem královny Alžběty II. a osmá v pořadí na britský trůn. Přímým následníkem Alžběty II. zůstává princ Charles, následován princem Williamem a jeho synem princem Georgem. Princ Harry i přes svůj odchod z rolí předních členů britské královské rodiny je stále šestým v pořadí nástupnictví na trůn, hned po Williamových dětech.

zvětšit schéma

Prvních deset nástupců na trůn

Děti prince Williama vloni poprvé promluvily na veřejnosti

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama