reklama

Přesušené vlasy? Naučte se kouzlu správného fénování

Vlasy si dělají, co chtějí, jsou suché, zplihlé, třepí se a do vlasů jako z reklamy mají daleko? Možná děláte chybu při fénování.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Komerční sdělení

Nesprávným fénováním a přílišným horkem vlasy trpí. Přesušené vlasy se snadno lámou a rychleji mastí. Pokud ale vlasy pouze necháváte volně uschnout, můžete si zadělat na řadu dalších nepříjemností. Jak z toho ven?

Nechoďte spát s mokrými vlasy

Vlhká pokožka hlavy a mokrý polštář jsou skvělým prostředím pro různé bakterie a plísně. Usínání s mokrou hlavou tak může vést k tomu, že se celý den budete drbat, anebo si zaděláte na lupy a další problémy. S mokrou hlavou navíc v noci snadno prochladnete, takže se můžete probudit s pěknou rýmou a bolestí hlavy.

Kromě toho jsou mokré vlasy křehčí a zranitelnější, takže se snadněji polámou. Ve spánku si je navíc snadno přeležíte a vytvoříte si účes, který ráno budete dlouho napravovat. Pokud si vlasy myjete večer, raději vsaďte na fén.

Vlasy vysoušejte jemně a s citem

Správné sušení začíná už u ručníku. Po umytí (například Redken šamponem) vlasy příliš nedrhněte a vyhněte se jejich ždímání. Vodu z vlasů ručníkem pouze jemně a opatrně vymačkávejte. Pak mokré vlasy buď zabalte do ručníku, nebo je nechejte rozpuštěné 10-15 minut schnout.

Pozor: Mokré vlasy rozhodně nesvazujte gumičkami, mohli byste je tak snadno polámat. Svázáním mokrých vlasů do copu nebo drdolu si sice vytvoříte nadýchané vlny, ale také vlasům dáte pořádně zabrat a oslabíte je v délkách.

Rozčesávejte ještě za mokra

Před vysoušením si mokré vlasy rozčešte měkkým kartáčem na vlasy. To je zároveň skvělá chvíle na masáž hlavy! Masáž má nejen příjemně relaxační účinky, ale pomáhá prokrvit pokožku hlavy a stimuluje kořínky k růstu. Pokud vás trápí padání vlasů, spojte masáž s vhodnou vlasovou péčí - například s produkty z řady Kérastase Specifique.

Bez termoochrany na vlasy to nepůjde

Ještě než sáhnete po fénu, použijte leave-in, výživu, tužidlo či jakékoli další přípravky na vlasy, které jste zvyklí používat. Nezapomeňte na termoochranu na vlasy před horkým vzduchem. Termoochranu ve vlasech nechte chvíli působit a teprve potom se vrhněte do vysoušení.

Fénování začněte za studena

Příliš rychlé odpařování vody z vlasů vede k jejich přesušení, a takové vlasy rychle ztrácí na lesku a kvalitě. Fénování zprudka na nejvyšší teploty je ideální cestou k roztřepeným a zacuchaným konečkům.

Většina fénů je dnes vybavena možností regulace teploty a síly foukání. Využijte toho a začněte vlasy sušit na maximální rychlost a střední teplotu. Vlasy sušte od kořínků směrem ke konečkům vlasů.

Až budete mít vlasy pouze vlhké, můžete je krátce dosušit vyšší teplotou, rychlost přitom snižte na střední. Vrchní část vlasů připněte skřipcem a vlasy postupně sušte po sekcích. Tady vám pomůže vhodný foukací kartáč (průměr kartáče zvolte podle délky svých vlasů).

Pozor: Vlasy zbytečně nepřesoušejte a nezapomeňte je při fénování bedlivě sledovat. Neměly by být na dotek ani příliš horké, ani drsné.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama