reklama

Premiér slíbil vyšší platy a bezpečnost

Praha- Předseda vlády Jiří Paroubek se poprvé obrátil na občany s novoročním projevem. Slíbil nekompromisní boj s korupcí a závažnou kriminalitou stejně jako další zvyšování životní úrovně včetně průměrných platů.

Celý projev NAJDETE ZDE

V projevu, který krátce před silvestrovskou půlnocí odvysílala parlamentní televize 24.cz, vyzdvihl premiér i výhody plynoucí z členství země v Evropské unii.

Paroubek slíbil prosadit tak razantní změny v legislativě, policii, v soudnictví, které zaručí "razantní výpad do řad korupčníků". "Jde mi o nové účinné zásahy do celé organizační i kádrové struktury policie i justice s ambicí dosáhnout konečně rozhodný zlom. Musíme naši zemi očistit od kriminálních živlů a jejich podhoubí," řekl Paroubek.

V této souvislosti také zmínil případy stíhaných podnikatelů Radovana Krejčíře a Viktora Koženého. Paroubek vyzval veřejnost, aby se nenechala zmást "výtečníky, co křičí 'chyťte zloděje', všemi těmi pány Krejčíři a mafiány". "Kožený kdysi oslnivě vystupoval a poučoval i se svými známými politickými oporami, nyní už konečně sedí a vláda se nesmí bát zaútočit na ty další," uvedl premiér.

Češi se podle něj mohou v nadcházejícím roce těšit na lepší ekonomické podmínky a z nich plynoucí vyšší mzdy i důchody. Očekává, že Česko udrží pětiprocentní hospodářský růst. "Vláda vytváří takové investiční a exportní šance, že ať už volby dopadnou jakkoliv, průměrná mzda překročí kdysi planě slibovanou bájnou hranici 20 000 korun," prohlásil v narážce na prezidenta Václava Klause, který před volbami v roce 1996 jako tehdejší premiér a šéf ODS předvídal do roku 2000 až dvacetitisícové průměrné platy.

Podle posledních údajů statistiků berou lidé v České republice v průměru 18 833 korun měsíčně.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama