reklama

Přečtěte si, co napsala Klára Mauerová

Přepis dopisu pro redakci Aktuálně.cz

Klára Mauerová
Klára Mauerová | Foto: Aktuálně.cz, Ludvík Hradílek

Dokument - Přečtěte si přepis dopisu, který napsala Klára Mauerová redaktorce Aktuálně.cz Elišce Bártové.

 

Pěkný den, paní Bártová.

Velmi jsem přemýšlela nad Vašimi otázkami a věřte mi, že nedovedu pochopit, proč by měla být veřejnost informována o mém smutném případu.

Nemohu se ubránit tomu, abych Vám položila otázku, co si představujete pod pojmem "informační embargo." Napíši Vám, co si pod tímto pojmem představuji já a tento názor zastávám. "Informační embargo" se dává, aby se nedostaly informace na veřejnost, většinou z nějakého vážného důvodu. Například: může to ohrozit vyšetřování, někoho na životě... ale mimo jiné, čistě z lidského hlediska, to může ublížit, zranit.

Nevidím žádný jiný důvod, než čistou touhu po senzaci, která vede média ke zjišťování detailů neštěstí lidí. To, že jsem nereagovala na "spekulace" médií a tím vyjádřila svůj souhlas s obsahem informací o mém případu, je pouze Vaší DOMNĚNKOU. Nemám nejmenší důvod se médiím svěřovat. Se zveřejněnými zprávami o pornografii zašla média už příliš daleko. Dáváte mým dětem "nálepku", že je matka propůjčovala k nechutným natáčením, vymýšlíte různé příběhy, nepodložené zprávy vydáváte za fakta zjištěná policií při vyšetřování. To vše na základě fantazie novinářů, informací z doslechu, aby měla média seznační zprávy do novin.

Já osobně považuji takové jednání ze strany médií za zásad do práva na soukromý život.

Jestli bylo cílem novin mě vyprovokovat, pak se to podařilo. Upozorňuji však, že nadále nechci s médii komunkovat. Ráda bych média tímto prostřednictvím vyzvala:

"Zabývejte se něčím užitečným, to, že budete spekulovat, například kolem mého neštěstí, nikomu nepomůže, naopak, velmi ubližuje. Jsem přesvědčena, že existují jiná témata, o kterých by veřejnost informována měla být."

S pozdravem

Klára Mauerová

Nakazí jeden člověk celou tramvaj? Epidemiolog vysvětluje šíření viru aerosolem | Video: Kristýna Pružinová, Blahoslav Baťa, Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama