reklama

Pražskému fashion weeku kralovaly tenisky

Teniskovou inspiraci z uplynulého týdne módy přináší Queens

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Filip Poreba

Minulý týden skončil Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Kdo se jen trochu zajímá o módu, zachytil jeho vibrace skoro na každém pražském rohu. Ať už máte na fashion weeky jakýkoliv názor, nedá se MBPFW upřít, že je to největší módní událost u nás. Proto se vyplatí ji sledovat a nechat se třeba i trochu inspirovat trendy z přehlídkových mol. A nejen z nich. Do kategorie móda dnes kromě přehlídek návrhářů spadá i streetstyle, který se v průběhu objeví v ulicích.

Právě na ten se teď zaměříme. Dávno už neplatí, že na fashion akci se chodí striktně jen v podpatkách. Naopak, letošnímu Fashion Weeku s přehledem kralovaly tenisky. Tenhle trend k nám pomalu proniká ze zahraničí a začíná se tu zabydlovat. Queens, český obchod s teniskami a streetwearem, se v oboru pohybuje už 15 let a má to v oku. Spojil se proto fotografem Filipem Porebou a vydal se přímo do centra dění lovit kousky, které stojí za zmínku. Podívejte se na výběr z těch nejlepších tenisek, které byly minulý týden na Štvanici a v okolí k vidění.

K zajímavým teniskám rozhodně nemusíte mít jen džíny. S přehledem se dají zkombinovat jak s formálními prvky, tak i s poklady od českých návrhářů. Jak na to? Zkuste třeba spojení ikonického modelu Vans Classic Slip-on v decentní barevnosti a hedvábného šátku rafinovaně uvázaného na nečekaném místě. Nebo oblékněte oblíbenou midi sukni a doplňte ji horkou podzimní novinkou Nike Air Max 97. Tyhle boty jsou tak stylové, že snesou i silonky. Jestli jste spíš konzervativní, sáhněte po Nike Huarache, které si skvěle rozumí s denimem.

Další outfity s teniskami najdete v galerii a nakupovat můžete tady.

Město duchů na Urale. Žilo tu 30 tisíc lidí, teď si ho příroda bere zpátky | Video: Rádio Svobodná Evropa
reklama
reklama
reklama