reklama

Potvrzeno. Tančící dům prodán za 360 milionů korun

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Tančící dům v Praze má nového vlastníka. Stala se jím firma Pražská správa nemovitostí bývalého bankéře Václava Skaly. Dosavadní majitel CBRE Global Investors oznámil, že Tančící dům prodal za 13 350 000 eur, tedy za 360 milionů korun.

"Jsme velmi spokojeni s prodejem Tančícího domu, protože to jasně ukazuje na likviditu našich aktiv. Tančící dům si podle nového majitele zaslouží, aby si z jeho prostor mohlo více lidí užívat výhled na Prahu. Proto plánuje budovu postupně otevřít veřejnosti," řekl k transakci Martin Sabelko, ředitel CBRE Global Investors pro střední a východní Evropu.

O Tančící dům se podle informací deníku E15, který o transakci psal již v minulém týdnu, zajímala přibližně desítka investorů, většinou mělo jít o zájemce z Česka. Známý byl zájem developerské společnosti Central Group, která za budovu nabídla čtvrt miliardy korun.

"Naši nabídku jsme poté ještě trochu zaokrouhlili, ale nechtěli jsme nikoho přeplácet," cituje majitele Central Group Dušana Kunovského E15. Kunovský s nabídkou nechtěl jít dál mimo jiné proto, že rekonstrukce domu spolkne další stovky milionů korun.

Nový vlastník Václav Skala bude prvním českým majitelem, doposud dům na Rašínově nábřeží patřil společnosti CBRE Global Investors, která ho získala v roce 2011 v rámci převzetí evropských a asijských aktiv firmy ING Real Estate Investment Management.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama