reklama

Poslední návrh VZP: IZIP dá 59 milionů, nebo bude konec

Zprávy z aktuálně.cz pro deník Insider

Praha - Největší tuzemská zdravotní pojišťovna VZP dá společnosti IZIP, která je známá provozováním zdravotních knížek, poslední nabídku na odkup portálu a sto procent akcií firmy.

Správní rada pojišťovny se v pondělí podle informací deníku Aktuálně.cz jednohlasně shodla na tom, že společnosti, v níž nyní drží 51procentní podíl, nabídne 59 milionů korun.

Pokud IZIP na návrh nepřistoupí a nebude chtít za tuto částku portál a akcie prodat, již během ledna chce VZP vyhlásit nové výběrové řízení.

S takovým postupem souhlasí jak vedení pojišťovny, tak zástupci správní rady. "Je to jediné přijatelné řešení," řekl Aktuálně.cz mluvčí VZP Vlastimil Sršeň.

"Podle právních analýz jde - zdá se - o nejbezpečnější postup pro VZP, jak tuto situaci vyřešit," prohlásil člen rady Michal Sojka.

Pojišťovna dnes firmě platí každý měsíc pět milionů korun za provoz portálu, který potřebuje ke komunikaci s lékaři i pacienty.

Jaká bude na nabídku reakce IZIP, není jasné. Stejně tak není zřejmé, co by pojišťovna dělala s 51procetním podílem, pokud by IZIP nabídku odmítla. Radní mlčí i o tom, kolik by mohla pojišťovna případně zaplatit za nový portál.

Pojišťovna kromě portálu investovala v posledních deseti letech také přes dvě miliardy korun do hlavního projektu IZIP - elektronických zdravotních knížek. Ten ale bez většího úspěchu nakonec ukončila.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama