reklama

Političky vyzývají Facebook: Chraňte před sexismem a násilím, podporujte nás

Ve čtvrtek poslaly americké i evropské političky dopis zakladateli a řediteli Facebooku, Marku Zuckerbergovi, ve kterém ho žádají, aby Facebook byl aktivní ve vytváření demokratického prostoru.

Nancy Pelosi, americká politička
Nancy Pelosi, americká politička | Foto: Shutterstock

Političky ze Spojených států i celé Evropské unie vyzývají Facebook, aby chránil ženy v politice před výhrůžkami násilí, sexismu a nenávisti na svých stránkách.

"Prosíme a žádáme Facebook, aby byl více aktivní ve vytváření demokratického prostoru a tento prostor pro ženy podporoval a ochraňoval," píše se v dopise iniciovaném americkou političkou Jackie Speierovou. 

Speierová, Nancy Pelosiová i ostatní političky tímto kritizují Facebook za své rozhodnutí nekontrolovat politické reklamy, umožňující šíření dezinformací. Žádají proto Facebook, aby odstranil příspěvky, které ohrožují politické kandidátky, glorifikují násilí na ženách a požadují eliminování nenávistných komentářů směrem k ženám, stejně jako odstranění manipulujících videí, obrázků nebo urážlivých účtů. 

Dopis adresovaly zakladateli a řediteli Facebooku Marku Zuckerbergovi a provozní ředitelce Sheryl Sandbergové. Píšou v něm, že jsou sociální média prostorem číslo jedna, ve kterém se odehrává psychické násilí, přičemž citují studii nezávislé Meziparlamentní unie, která má za cíl podporovat demokracii. Facebook se prozatím k dopisu nevyjádřil.

To nejúžasnější je uvnitř. Superdrahá Vila Tugendhat v době vzniku dráždila | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama