reklama
 

Podívejte se: 5 žen začíná hubnout

Boj s vlastními kily bývá nejúpornější a nejtěžší ze všech. Podívejte se na 5 žen, které se k němu odhodlaly. Uspějí nebo selžou?

Kdo by nechtěl na brazilské pláži Copacabana vypadat dobře. Brazilci "vedou" ve zneužívání léků na hubnutí. Vyrábí se tam také nejvíce potenciálně nebezpečných anorektik, tedy léků pro docílení vysněné štíhlosti.
Kdo by nechtěl na brazilské pláži Copacabana vypadat dobře. Brazilci "vedou" ve zneužívání léků na hubnutí. Vyrábí se tam také nejvíce potenciálně nebezpečných anorektik, tedy léků pro docílení vysněné štíhlosti. | Foto: Reuters

Boj s vlastními kily bývá nejúpornější a nejtěžší ze všech. Podívejte se na 5 žen, které se k němu odhodlaly. Uspějí nebo selžou?

Každá z pětice statečných nese kůži na trh. Rozhodly se hubnout veřejně a odhalí před vámi také své pohnutky, které je k jejich rozhodnutí dovedly. Tady jsou:

Taťána Demeterová

Když máte tuto váhu, lidé si o vás myslí, že jste schopna sníst půl krávy a vypít sud vína a opak je pravdou.

První moje myšlenka , když ráno vstanu, je, že chci zhubnout a poslední večerní je ta samá. Moc bych si přála, aby můj boj s nadváhou už měl konečně nějaký efekt, aby to úsilí, které do zhubnutí věnuji, už konečně odpovídalo i výsledku. Moc bych to potřebovala, protože jsem z toho věčného boje bez odpovídajících výsledků unavená a začínám pomalu rezignovat.

Hana Kadečková

Pokaždé, když musím odložit další ze svých oblíbených kousků do krabice s nápisem „AŽ ZHUBNU" zažívám muka.

Mám nadváhu a necítím se s ní dobře. Ta zbytečná kila mi prostě hrozně překážejí. A co hůř - způsobují mi zdravotní potíže. Nevím, jak to mají ostatní, ale mně stačí přibrat nějakých pět kilo a hned mám vyšší tlak, vyšší hladinu cukrů v krvi i cholesterol… Chci být zdravá a ještě k tomu o pár kilo lehčí.

Barbora Kodešová

Dneska jsem se zase nad sebou rozplakala.

Nejsem na tom nejhůře, ale můj sklon k tloustnutí je evidentní. Je mi 18 a půl. Mám BMI 25 . A vážím 61 kg. Jsem malé postavy měřím 157 cm a tak je na mě každé kilo navíc hodně vidět. Potřebovala bych zhubnout asi tak 8 kg , abych se cítila dobře.

Důvody: Z důvodu psychického - cítit se dobře, protože vždy, když přijde na toto téma - brečím a koukám na sebe do zrcadla a nakonec to dopadne tak, že si další den dám na just zmrzlinu a hranolky! :-D

Z důvodu zdravotního - cholesterol a vůbec, nadváha není nic zdravého!

Z důvodu estetického - chci si nosit co chci, co se mi líbí!

Zita Učíková

Mým snem je mít pěkné ploché břicho a v pupíku mít pearcing a malé tetování na lopatce. Snila jsem o tom už jako pubertální dívka, ale nikdy jsem takovou postavu neměla, ale chtěla bych toho konečně ve svém životě dosáhnout.

Vždy se mi líbil styl krásných a elegantních Francouzek a chtěla bych se tomuto ideálu co nejdříve přiblížit.

Jmenuji se Zita Učíková, s výškou 168 cm a hmotností 120 kg musím změnit svůj životní styl. Mojí největší motivací proč konečně změnit svůj životní styl, jsem na prvním místě já sama , na druhém místě jsem opět já a pak to jsou hlavně moje dvě děti a manžel, protože začínám pociťovat, že jim prostě nestačím.

Dcery jsou 2 a 4 roky staré a ráda bych si s nimi a manželem užila hodně pěkných chvil, ale bohužel se často cítím velmi unavená, naštvaná, nemám chuť si s nimi hrát, řekla bych, že mě někdy i obtěžují. Za poslední rok jsem postupně nejrůznějšími dietami shodila možná více než 40kg a postupně je opět s jojo efektem přibrala. Vím, že mám absolutně špatné stravovací návyky, které chci změnit a nejenom mně ,ale i celé mojí rodině. Chci naučit i své děti zdravě jíst a být zodpovědnými za svůj stav a za to, jak vlastně vypadáme. Mojí velikou oporou je můj manžel, který se mě snaží maximálně podporovat a do celého procesu hubnutí půjde se mnou (taky má cca 25kg navíc, které by mít nemusel).

Veronika Žáková

Pokud se v mém okolí vyskytne někdo, komu schází sebedůvěra, vždycky se ho snažím podpořit, povzbudit, ale vůči sobě tohle nedokážu. I to je věc, kterou bych chtěla získat. Sebedůvěru v pravém slova smyslu. Chci realizovat svoje sny a nápady bez obavy, že mě druzí odsoudí, sotva mě uvidí.

Nyní se stydím zvednout ruce, protože se mi na pažích vždy zahoupou ty odporné tukové vaky. Další věcí je nadměrné pocení. Prádlo se mi zařezává do těla a nyní již mám problém sehnat i džíny, které potřebuji ve velikosti 50-52. Nerada se usmívám, protože se stydím za svoje zažloutlé zuby, které trpí mým stravováním. Stydím se, když sedíme někde v hospůdce s přáteli za svoje špíčky na břiše, které jsou za každých okolností znatelné.

Vadí mi, že nemohu nosit sukně, protože při chůzi třu stehny o sebe a na vnitřní straně se mi pak tvoří odřená místa, která dokážou být velmi nepříjemná. Chtěla bych začít věřit ve svou krásu a tím získala i úspěch u opačného pohlaví. Vím, že tohle nezískám po třech měsících ve vašem programu, ale doufám, že právě váš program mi pomůže vykročit správnou cestou, bez toho abych si ničila zdraví. Chci přestat večer brečet do polštáře nad svou neschopností.

Chci, aby mi mé nízké sebevědomí nebránilo v kariérním postupu. Sama zjišťuji, jak je moje sebeprezentace na pohovorech nedůvěryhodná. Nelze vést ostatní, když člověk nedokáže vést ani sebe. Nedůvěřuji ostatním, když nevěřím sobě. Člověk se pak nějak nedokáže radovat ze života. A svůj život takhle prožít rozhodně nechci.

Kdo je podpoří?

Taťána, Hanka, Barbora, Zita a Veronika na svůj boj nebudou samy. Pomoc, radu i praktické návody jim v rámci preventivního prgramu Změním se - kondice pro "Zdraví jako vášeň " poskytnou známi odborníci:

Ing. Petr Havlíček, absolvent VŠZ v Brně, nejznámější specialista na výživu v ČR. Od roku 1994 se specializuje na doplňkovou a sportovní výživu, a na nutriční programy pro úpravu hmotnosti

PhDr. Marta Boučková, sympatická psycholožka, specialistka na životní peripetie

Martin Šťastný, absolvent FTVS, trenér s bohatými zkušenostmi z vrcholového sportu. Dnes spolupracuje s Facefitness a je vedoucím Diagnosticko-relaxačního studia

Všichni tři odborníci se podílí na projektu Změním se - kondice, který opět pořádá Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (ZP MV ČR), druhá největší veřejná pojišťovna na území ČR.

"ZP MV ČR" má za sebou již 17 let úspěšné činnosti a je otevřena všem věkovým, sociálním a profesním skupinám obyvatelstva. Jejích služeb v současné době využívá téměř 1 130 000 klientů, kteří pochopili, že zdraví je nejcennější hodnotou lidského života.

Jaké jsou výhody ZP MV ČR

-přispívá na některá vyšetření a očkování nad rámec veřejného zdravotního pojištění

-přináší široké spektrum slev a výhod

-vytvořila unikátní službu KARTA ŽIVOTA, s kterou se vám dostane ještě rychlejšího a cíleného zásahu lékařů záchranné

-poskytuje nejjednodušší administrativu pro OSVČ

-poskytuje bezkonkurenčně výhodné cestovní pojištění

-přináší zajímavé preventivní programy na rok 2011

Více informací naleznete na www.ZdraviJakoVasen.cz

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama