reklama

Pokuta ze sexismu? Zpěvačka Pink nabídla popotahovaným házenkářkám, že to zaplatí

Norské házenkářky si na nedávný zápas místo tradičních bikin oblékly šortky. Evropská házenkářská federace jim udělila pokutu 1500 eur. Sportovkyně získaly podporu od svých fanoušků, oficiálních institucí a také od zpěvačky Pink. Ta se nabídla, že pokutu zaplatí.

Zpěvačka Pink
Zpěvačka Pink | Foto: Reuters

Zpěvačka Pink na svém Twitteru zveřejnila příspěvek, ve kterém nabízí, že zaplatí pokutu za norské házenkářky. Ty si na nedávný zápas místo tradičních bikin oblékly šortky a Evropská házenkářská federace je za to, že porušily pravidla, penalizovala pokutou. 

"Jsem velmi pyšná na ženský házenkářský tým z Norska za protest proti velmi sexistickým pravidlům týkajícím se dresu. Evropská házenkářská federace by měla dostat pokutu za sexismus. Ráda za vás pokutu zaplatím. Jen tak dál," napsala v sobotu na svůj twitterový účet trojnásobná držitelka hudebních cen Grammy Pink.

Federace tým penalizovala pokutou 1500 eur s tím, že sport nevhodně reprezentují a porušují pravidla. Podle sportovkyň nejsou bikiny pro plážovou házenou praktické, lépe se jim hraje v šortkách. Federaci na změnu dresu upozornily s předstihem. 

Ženský tým z Norska obdržel podporu od fanoušků i od oficiálních institucí, postavila se za něj například Norská házenkářská federace. "Všichni jsme na jedné lodi. Zaplatíme za ně jakkoliv vysokou pokutu," řekl její prezident Kare Geir Lio. Tým za entuziasmus poděkoval na svém Instagramu. "Děkujeme mnohokrát za vaši podporu a lásku. Jste nejlepší."

Zatímco muži musí mít šortky sahající maximálně deset centimetrů nad kolena, ženy musí zápasit v upnutých bikinách, které jsou na stehnech vykrojené. Maximální šířka bočního proužku je deset centimetrů. Podle federace je případ norských hráček nadále v řešení.

Na nepohodlnost a nevhodnost sportovního oblečení poukázal před pár dny i ženský gymnastický tým. Na olympijských hrách v Tokiu vystoupil v dresu zakrývající nohy až po kotníky. "Je to o tom, v čem se cítíte pohodlně. Chceme ukázat, že každý může rozhodovat o tom, co bude mít oblečené," řekla německá gymnastka Elisabeth Seitzová. 

V dubnu Německá gymnastická federace uvedla, že se nové dresy tímto vyjadřují k sexualizaci gymnastiky. "Cílem je vypadat esteticky a cítit se pohodlně," napsala ve svém prohlášení. 

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama