Novým šéfem poslanců ODS je Marek Benda
Monitoring z Aktuálně.cz pro deník Insider
Praha - Nástupcem nedávno jmenovaného ministra dopravy Zbyňka Stanjury se na pozici šéfa poslaneckého klubu ODS stal Marek Benda.
V tajné volbě pro Bendu hlasovalo 33 ze 44 poslanců. Benda doposud působil jako místopředseda klubu, na této pozici ho nahradí Jan Bureš. Kvůli svému angažmá v čele klubu Benda rezignuje na předsedu ústavně právního výboru. Tuto pozici postoupí koaliční TOP 09. Novým šéfem výboru a Bendovým nástupcem by se tak měl stát Stanislav Polčák.
Benda je jedním z poslaneckých matadorů - v Poslanecké sněmovně působí s výjimkou let 2002 až 2004, kdy pracoval na ministerstvu informatiky, již od roku 1993; před tím byl poslancem České národní rady. "Proslul" mimo jiné neoprávněným užíváním titulu JUDr., který získal na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.