NHL vítej! Frolík se uvedl ve Winnipegu dvěma góly

Zprávy z Aktuálně.cz

New York - V noci na dnešek začal třemi duely za mořem letošní 97. ročník NHL. V otevíracím souboji ligy prohrál Montreal v derby s Torontem 3:4, Tomáš Plekanec se zapsal do statistik zápasu pouze dvěma trestnými minutami.

Zápas ovlivnila hodně situace ze 43. minutě, kdy si to ve druhé vzájemné bitce večera rozdali domácí George Parros a Colton Orr. Montrealský obr při ní ztratil rovnováhu a celou vahou svého těla padl bradou na led a po chvíli padl do bezvědomí, hřiště tak opouštěl na nosítkách.

Poté vyjeli na led i obhájci titulu z Chicaga, kteří v přestřelce zdolali Washington 6:4, také díky jedné asistenci Michaela Rozsívala. Hostům nepomohl ani hattrick nové posily Michaela Grabovského a dva body kapitána Alexandera Ovečkina.

V posledním duelu prvního dne nejslavnější hokejové ligy světa prohrál Edmonton s Winnipegem 4:5, také díky dvěma gólům českého útočníka Michaela Frolíka. V brance vítězů pochopitelně nechyběl ani druhý český zástupce v dresu "Jets" Ondřej Pavelec, který si připsal celkem 34 úspěšných zákroků.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková