reklama

Neporodíte-li hned, musíte do nemocnice. Žena kvůli koronaviru raději rodila doma

Čtyřiadvacetiletá Mexičanka Karla Lopez Rangelová byla po patnácti hodinách porodních bolestí a kontrakcí vyčerpaná, proto ji porodní asistentka varovala: buď musí co nejdřív porodit, nebo bude nutné se rychle přesunout do blízké nemocnice. Jak se přivádí děti na svět v mexickém epicentru koronaviru?

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Bylo ráno 25. května a počet případů nakažených novým typem koronaviru v Mexico City rychle stoupal. Spousta zdravotnických zařízení ve městě vykazovala velké zatížení, a dokonce 30 zdravotníků nákazu nepřežilo. Přestože v Mexiku více než 90 procent dětí přichází na svět v nemocnicích, čtyřiadvacetiletá Mexičanka toto místo považovala za poslední možnost, kde by své druhé dítě chtěla porodit. 

V posledních týdnech před porodem se Karla Lopez Rangelová a její manžel Miguel Flores Torres začali stále víc obávat: Iztapalapa, dělnická čtvrť sousedící s centrem Mexico City, kde pár bydlel, se stala epicentrem koronavirové pandemie. Začátkem května měla tato oblast největší počet hlášených případů v zemi a krematoria kvůli velkému počtu mrtvých fungovala 24 hodin denně. 

Vlna nákazy silně zasáhla i ekonomiku, čtyřiadvacetiletý Miguel Flores Torres přišel dočasně i o práci. Nemocnice, kterou si pár mohl v tu chvíli dovolit, přijímala pacienty nakažené novým typem koronaviru, proto se mexická rodička obávala nákazy. 

Pár se z tohoto důvodu odstěhoval do menšího bytu v sousedství Mexico City, které vykazovalo menší riziko nákazy. Najal si porodní asistentky, které se specializovaly na domácí porody, a pořídili také nafukovací bazén, určený pro porod. 

Podívejte se do naší galerie, jak samotný porod probíhal. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama