reklama

Vztahové hry, na které by žádný dospělý neměl přistupovat

Randění jsme díky filmům a názorům kamarádů často zvyklí vnímat jako lov. Nechceme volat jako první, odpovědět na zprávu moc rychle, být dostupní. Takové chování je ale úplně zbytečné.

Foto: Shutterstock

Vyrovnaný člověk, který si váží sebe i ostatních, tohle prostě nemá zapotřebí. Chce mít totiž jasno, na čem s tím druhým je. Neznamená to, že máme po třech prima schůzkách plánovat s dotyčným manželství, děti nebo společnou dovolenou v Asii. Stačí, když budeme autentičtí.

Možná znáte vztahové poučky, co nám vtloukají do hlavy, že máme být tajemní, nedávat kandidátovi na partnera najevo svůj zájem či neběžet hned k telefonu, když vidíme, že nám volá. Proč ale hrát takové hry? Někdo, kdo vás musí extrémně dobývat, jinak nebude mít zájem, je tedy přitahován odmítnutím. Pokud jsou muži považovaní ve vztahových konstelacích za lovce, pak žena má hrát roli oběti?

To ale není základ příliš zdravého vztahu, který stojí na harmonii a vzájemném respektu. Jestli vás někdo nechce, protože mu sami napíšete vzkaz, kdy se uvidíte, ačkoliv podle teorie máte vyčkávat, vážně není ten pravý.

Partnerství, které vás obohatí, stojí na hlubokém spojení. Těžko ho můžete navázat, když ze sebe od začátku budete dělat někoho, kým nejste. Nebudete navíc ani ve své kůži, tak jaký je důvod takového randění?

Komu dát hned sbohem?

Všimli jste si, že člověk, který se vám líbí, nejdřív intenzivně projevuje svůj zájem, a pak najednou jako by ho vyměnili? Vysílá k vám smíšené signály - a podobná ambivalence nevěstí nic dobrého. Ať si nejdřív udělá pořádek v hlavě, než zatouží po místě ve vašem životě.

Další stopku by měl dostat ten, kdo se vám bez vysvětlení přestal ozývat a najednou po čase jako by nic začne posílat zprávy s dotazy, jak se daří a zda si někam nevyjdete. Ne, rozhodně ne, zklame vás zřejmě totiž znovu.

Chronický neplánovač

Rozčilí ho, když začnete mluvit o společném víkendu, který byste mohli strávit mimo město. "Jo, možná," třeba jen ledabyle odpoví. Bojí se i tak malého závazku, jaký představuje plán na další týden. Proč s ním tedy počítáte vy?

Stalker na sociálních sítích

Kdysi se vám líbil nebo jste spolu chodili. Teď zničehonic dává like vašim fotkám a příspěvkům, aniž by vás jakkoliv jinak kontaktoval. Pokud něco chce, ať má dost odvahy a normálně vás osloví.

Ticho po pěšině

Konflikt řeší tak, že zmizí. Nebere telefon, neodpovídá na vzkazy. Chová se tak, jako byste nikdy neexistovali. Nemá dost odvahy a síly říct, co mu vadí. S takovým člověkem se vám těžko bude cokoliv řešit.

Vynucená žárlivost

Zírá na jiné na ulici, flirtuje s obsluhou, vyzdvihuje obdivně kvality jiných žen. Zkrátka cítíte, že vás nutí žárlit, a tím pádem se cítit ohrožená. Nepřistupujte na tuhle dětinskou hru, do které vás chce vmanipulovat jen někdo velmi nezralý.

Češka ve výběru 50 feministek světa: Nejsem extremistka, svět může být spravedlivější | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama