reklama

Foto: Není to až neslušné? Výstava v Praze obnažuje českou náklonnost k erotice

Výstava Praha dekadentní v Tančícím domě mapuje dějiny české sexuality a zejména erotického průmyslu na našem území. Návštěvníky provede obdobími od veřejných domů první republiky přes soukromé sbírky erotických fotografií 30. a 40. let až po potlačovanou sexualitu let normalizačních. Dotýká se také života sexuálních menšin na našem území.

Praha dekadentní návštěvníka vpouští do zákoutí socialistické erotiky. Prohlédnout grafiku
Praha dekadentní návštěvníka vpouští do zákoutí socialistické erotiky. | Foto: Jakub Plíhal

Expozice, která je k vidění od 12. května v prostorách pražského Tančícího domu, je řazena podle písmen abecedy a pod každým písmenem se schovává určitý fenomén dekadentní Prahy, potažmo Československa. Například pod písmenem G se skrývá spekulace o tom, zda se první dáma Marta Gottwaldová v mladším věku živila prostitucí. Pod písmenem I se návštěvník zase dočte o tom, jak se postupně měnil přístup k ipsaci neboli masturbaci. 

Kromě vzdělávacích panelů nabízí Praha dekadentní také obsáhlé soukromé sbírky erotických fotografií z meziválečného období, staré erotické rytiny, masážní strojek ze 70. let, který se stal prvním vibrátorem v Československu, ale i nástroje užívané k nelegálním potratům. 

Výstava potrvá až do 31. března 2022. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama