reklama

Nemocnost v lednu prudce stoupá. Víte, jak posílit imunitu?

Zima je pro imunitní systém kritickým obdobím, ve kterém se musí vyrovnávat s řadou nepříznivých faktorů. Víte, jak poznat, jestli je vaše imunita ve formě a jak jí ztracenou sílu případně vrátit? Právě těmito tématy se bude zabývat osvětová akce Týden imunity.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Preventan

Imunita je pomyslnou bezpečnostní a úklidovou službou lidského těla. Rozpoznává cizorodé látky od vlastních, brání jejich vniknutí do organismu a v případě jejich průniku je likviduje. Zároveň zajišťuje odstraňování starých, poškozených a zmutovaných buněk. Správně fungující imunitní systém je zárukou, že v těle nebude nic, co tam nepatří. Imunita je synonymem odolnosti a obranyschopnosti.

Imunitní systém dostává v dnešní době zabrat daleko více než kdy jindy. Výchozím předpokladem správně fungujícího imunitního systému je zdravá strava, dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a kvalitní spánek. Přitom právě tato základní pravidla jsou v dnešní době, kdy většinu dne trávíme v kancelářích u počítačových monitorů, obědváme ve spěchu a uleháme s hlavou plnou úkolů na další den, pro většinu z nás téměř nesplnitelná. Oslabená imunita se tak stává prakticky civilizačním problémem. Reklamy se nás pak často snaží přesvědčit, že stačí trocha vitaminů a vše bude v pořádku. Ale to je omyl.

"Během své lékárnické praxe jsem se mnohokrát setkala s tím, že maminky poptávají multivitaminy pro děti na posílení imunity. Dostatečné množství a vyvážený poměr vitamínů jsou pro správné fungování lidského organismu pochopitelně nezbytné, v dnešní době, kdy je imunita často oslabena civilizačními vlivy, však k její aktivaci pouze vitamíny nestačí", říká Mgr. Barbora Grymová, farmaceutka a odbornice na imunitu.

Okolo imunity panuje celá řada podobných mýtů. Právě proto se Preventan, český výrobce originálních doplňků stravy na podporu imunity, rozhodl stát generálním partnerem projektu Týden imunity, osvětové akce, která otevírá téma celoroční péče o imunitu. Klade si za cíl vyvrátit časté mýty a informovat o možnostech, jak imunitnímu systému napomoci ke správnému fungování. Týden imunity bude probíhat ve čtvrtém lednovém týdnu, tedy od 21. do 27. 1. Tento týden totiž patří podle statistik nemocnosti k nejrizikovějším z celého roku.

Výchozím bodem pro všechny, kteří se chtějí o imunitě dozvědět více, je web Tydenimunity.cz, který shromažďuje tipy pro péči o imunitní systém. Kromě zajímavého čtení tu najdete také krátký test, který vám pomůže odhalit, jak na tom se svou imunitou jste.

Organizátoři Týdne imunity chtějí veřejnosti vysvětlit, že péči o imunitní systém je třeba se věnovat dlouhodobě a vytrvale. Chtějí lidi naučit, jak imunitní systém funguje, co všechno je pro jeho správnou funkci nezbytné a především, že nejrelevantnější rady naleznou přímo v lékárnách u lékárníků. 

reklama
reklama
reklama