reklama
 

Nechte si poradit s výběrem jazykového kurzu!

Cestování a dovolená do ciziny vás možná přimějí si na podzim zaplatit jazykový kurz. Podívejte se, jak si vybrat ten správný kurz cizích jazyků.

Studentky
Studentky | Foto: Profimedia.cz

Pokud jste se vrátili z dovolené a máte pocit, že jste se tam sotva dorozuměli rukama nohama, měli byste zvážit podzimní jazykový kurz, kde se naučíte základy cizího jazyka, který se vám na dovolenou v příštím roce může hodit.

Jak vybrat ten správný jazykový kurz, kde se něco naučíte a nevyhodíte zbytečně velké peníze? Podívejte se na pár užitečných rad a typů, které vám s výběrem jazykové školy pomohou.

Nebojte se zeptat

Na internetových stránkách nebo přímo u vyučujících si zjistěte, jak podrobně kurz probíhá. Mělo by vás zajímat, pro kolik lidí je kurz sestavený, z jakých materiálu bude hodina vedená, jaký je váš lektor nebo jaké pomůcky či metody jsou používány ve vámi vybraném kurzu. Určitě chtějte kurz s menším počtem lidí a s moderní technikou, která využívá audio/video techniky k výuce.

Reference a zkušenosti

Každá škola by vám měla poskytnout nějaké reference. Mnoho z jazykových škol má na svých internetových stránkách k dispozici diskuze, ze kterých se dozvíte kladné či záporné ohlasy. Ti, co chtějí na konci roku složit závěrečnou zkoušku, by si měli ověřit úspěšnost předešlých ročníků.

Nepodceňujte se

V případě, že patříte k věčným začátečníkům, nebojte se zvolit správný stupeň výuky. Nemůžete stále opakovat základní věci. Většina škol začíná rozřazovacím testem, který vás zařadí do správné skupiny. Pokud k testu nedojde, otevřete si učebnice pro jednotlivé stupně a vyzkoušejte si, na co už své znalosti máte. Ti, co si neví rady, mohou požádat o konzultaci se školou.

Zjistěte si den otevřených dveří

Mnoho škol umožňuje nahlédnou na některé již probíhající hodiny. Určitě se nestyďte a běžte si výuku prohlédnout. Zjistíte tak, zda vám tempo a styl výuky vyhovuje a můžete si prohlédnout i vašeho budoucího učitele.

Mistrem za měsíc

Určitě nevěřte zázrakům. Žádny rychlokurz neexistuje. Člověk se musí naučit jazyk sám od sebe. Důležitá je metoda, která vás může různě namotivovat k učení a koncentraci. Každý z nás je jedinečný, a proto mu vyhovuje něco jiného. I z tohoto důvodu je nutné navštívit jednu hodinu před zahájením kurzu.

Cena není rozhodující

Vyšší cena kurzu většinou ovlivňuje kvalitu kurzu, ale ne vždy toto pravidlo platí. Hodně levné kurzy si dobře otestujte a ověřte, protože zde bývá nějaký háček. Většinou jsou to nekvalitní učitelé nebo prapodivné metody. Zaměřte se na vedení a zaměření jazykového kurzu a na jeho úroveň. Podle toho zvolte adekvátní cenu. Závěr kurzu by měl přinášet hodnocení a certifikát o absolvování.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama