reklama

"V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela

Známou zpěvačku v 15 letech znásilnilo několik mužů. Na tuto zkušenost vzpomíná v novém dokumentu z produkce stanice HBO. Morissettová upozorňuje na ignoranci společnosti a lidí z hudebního průmyslu.

Foto: Shutterstock

Zpěvačka a herečka Alanis Morissettová v novém dokumentu tvrdí, že ji v patnácti letech znásilnilo několik mužů. 

Nový dokumentární film z produkce HBO Jagged měl premiéru 13. září na filmovém festivale v Torontu. Obsahuje rozhovor s Morissettovou, která v něm vzpomíná na úspěšná 90. léta, a říká, že byla jako patnáctiletá popová hvězda znásilněná. Tehdy žila v rodné Kanadě. 

"Trvalo mi několik let terapie, abych si vůbec přiznala, že jsem byla oběť. Vždy jsem prohlašovala, že jsem k tomu svolila. Legální věk pro udělení souhlasu k sexuálnímu styku je v Kanadě 16 let. Mně bylo 15 let. Teď si uvědomuju, že to byli pedofilové a jednalo se o znásilnění," svěřuje se v dokumentu sedmačtyřicetiletá zpěvačka podle britského deníku The Independent.

Násilníky nejmenovala s tím, že její obvinění byla lidmi z branže v minulosti zamítnuta. "Řekla jsem to pár lidem, ale nepadlo to na úrodnou půdu. Většinou to byl moment, kdy se lidé zvedli a odešli z místnosti." 

I z toho důvodu Morissettová o znásilnění dříve nepromluvila. "Víte, spousta lidí se ptá, proč ženy čekají 30 let. A já odpovídám: 'Jděte někam.' Ony nečekají 30 let. Nikdo je neposlouchal nebo tím bylo ohroženo jejich živobytí a rodina. Naše kultura neposlouchá."

Mohlo by vás zajímat: Ani když vejdu do pokoje nahá, nedává to muži právo vrhnout se na mě, říká Hrdá

Když vidím, co se strhlo po anonymních výpovědích těch žen, tak se nedivím, že v anonymitě zůstávají, říká k případu Dominika Feriho advokátka. | Video: Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama