reklama

Přepíše historii? Na obálce časopisu se možná poprvé objeví muž s neurčitým genderem

Jednadvacetiletý Američan Lewis Freese se stal finalistou usilujícím o to, aby se objevil na titulní straně prestižního časopisu The Sports Illustrated Swimsuit. Pokud by byl vybrán, stane se tak prvním mužem. V rozhovoru a na svém Instagramu píše, že si není jistý svým genderem. Je ale rozhodnutý o tomto tématu veřejně mluvit.

Foto: Shutterstock

Na titulní straně plavkové edice prestižního časopisu Sports Illustrated se poprvé v historii možná objeví muž. Mezi letošními finalisty, kteří usilují o to, aby se objevili na obálce letního vydání časopisu, se umístil jednadvacetiletý americký model Lewis Freese. 

Freese pochází z města Minneapolis ve státě Minnesota a pro časopis People řekl, že to, že se ocitl jako první muž ve finálové patnáctce, nevnímá tak, že je první, ale ten příští, který překoná bariéru, bude vést nepříjemné rozhovory a bude bez omluv sám sebou.

Freese se poprvé přihlásil v roce 2019, když ještě podle svých slov bojoval se zmatením ohledně své identity, genderu i toho, kam směřuje. Právě tato témata a diskuse by si model přát otevřít ve vydání tohoto magazínu. 

"Jsem tak vděčný, že jsem mezi finalisty. Každý z nich prezentuje úplně rozdílné poselství, všichni ale máme stejný cíl, a to rozšířit začlenění různých osob," píše na svém Instagramu, na kterém mluví také o nelehkém procesu hledání vlastní identity.  

"Projít si tímto procesem mě naučilo mnoho o mně samotném. Abych byl upřímný, nemám ponětí, kam spadá v tento moment můj gender. Jediné, co teď můžu dělat, je, že beru den po dni a můžu s vámi sdílet každý moment."

The Sports Illustrated Swimsuit si dává za úkol posilovat diverzitu, inkluzivitu a pozitivní změnu. Z důvodu pandemie vyhlásí výsledky soutěže tento rok virtuálně.

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama