reklama
 

Moringa olejodárná, neboli Zelený diamat jako největší zázrak současné doby

Je doporučováno všem konzumovat denně několik porcí ovoce a zeleniny, což málokdo dodržuje v této rychlé době. Navíc vitamíny obsažené v zelenině a ovoci už nejsou, co bývaly. Chemická úprava a hnojiva nám spíše ubližují.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Komerční sdělení

Ale jak se říká, lepší něco než nic, snad alespoň trochu vitamínů, minerálů a aminokyselin. Jak víme sója obsahuje hodně proteinů, pomeranče obsahují hodně vitamínu C, mrkev hodně vitamínu A a mléko obsahuje kalcium. Nic z toho se ovšem nevyrovná Morinze olejodárné (Moringa oleifera), která se považuje za nejléčivější a nejzajímavější rostlinu na celém světě. Dokonce se o ní hovoří jako o zázračném stromu života, či jako o rostlině s nejvyšší koncentrací živin na světě. Jako pravidelný doplněk denní zdravé výživy je Moringa skvělou prevencí před až 300 symptomy různých nemocí.

Skutečně, je tomu tak, podívejte se na obsah 100g Moringa sušených  lístků, které obsahují:

  • 2 krát více bílkovin než jogurt - (4-krát více bílkovin než vajíčka)

Bílkoviny zpravidla obsahují živočišné produkty jako maso, vajíčka a mléčné produkty, ale i Moringa lístky, které obsahují důležité aminokyseliny.

  • 4 krát více vitamínu A než mrkev

Vitamin A působí jako ochranný štít proti nemocem očí, kůže, srdce, průjmům a mnoho jiným nemocem. Mrkev ma vysoký objem vitaminu A, kterého lístky Moringy obsahují podstatně více.

  • 7 krát více vitamínu C než pomeranče
  • Vitamin C posiluje náš imunitní systém a bojuje proti infekčním chorobám, nachlazením a chřipkám. Nejvíce vitaminu C obsahují citrusové plody jako citrony a pomeranče, v Moringa listech je však obsah vitaminu C podstatně vyšší.
  • 4 krát více vápníku než mléko

Vápník je důležitý pro silné kosti a zdravé zuby a pomáhá předcházet osteoporóze. Moringa má 4 krát více vápníku než mléko.

  • 3-krát více draslíku než banány

Draslík mě podstatný význam pro mozek a nervy. Banány jsou vynikajícím zdrojem draslíku. Ale Moringa má 3-krát více draslíku než banány.

  • 2-krát více vitamínů než sója

Moringa obsahuje tolik A, B, C a E vitamínů, minerálů, bílkovin, aminokyselin, rostlinných látek a chlorofylu jako žádná zelenina nebo ovoce.

  • Aminokyseliny v Moringa listech

Moringa lístky obsahují 18 z 20 aminokyselin, z nichž 11 aminokyselin jsou pro člověka esenciální a nenahraditelné.

Kromě výborného vlivu na naše zdraví však mají mnohé z nich i příznivý vliv na správnou funkci metabolismu. Moringa olejodárná, strom pocházející z podhůří Himalájí, je málo známou superpotravinou, která je díky svým vlastnostem a složkám ideálním pomocníkem při hubnutí. Také nám přidává na kráse, obsažený zeatin (rostlinný růstový hormon) totiž zpomaluje buněčné stárnutí. Zdraví spojené s krásou. ☺

Více na www.HERBandME.cz

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama