reklama
 

Ztrácí váš muž vlasy? Tyhle triky ho naučte

Muži nesou ztrátu vlasů velmi těžce, přitom jim to i bez vlasů může dost slušet. Jak na to?

Foto: Thinkstock

Někteří muži nesou ztrátu vlasů velmi těžce. Nejprve začínající kouty skrývají jak mohou, jenže pak ztráta vlasů postoupí natolik, že většinou nezbývá nic jiného než hlavu oholit úplně. I muži vědí, že kompletní pleš vypadá vždycky lépe než "cédéčko" na temeni.

Jenže i přesto může holá hlava celkem zásadně zamávat s jejich sebevědomím. Přitom je tolik hezkých plešounů. Podívejte se třeba na Jasona Stathama, Bruce Willise nebo Pepa Guardiolu. Těm to bez vlasů sluší možná víc než kdysi s nimi. Jak je to možné? Umějí se upravit i obléknout tak, aby oholená hlava byla spíš výhodou než handicapem.

Pokud se tahle slova týkají i vašeho muže, nebo třeba tatínka, máme pár dobrých tipů, které mu můžete poradit:

1) Musí být realistický

V první řadě je třeba si přiznat, jak špatná situace je. Ona si totiž spousta mužů zpočátku celkem dlouhou dobu nevšimne, že jim vlasy řídnou a ubývají. zaregistrují to teprve tehdy, kdy se začne zvyšovat čelo, nebo se udělá zmíněné kolečko na temeni. Možná proto budou potřebovat trochu popostrčit.

V případě že vlasy ubývají zepředu a jsou husté, nemusí pánové dělat nic jiného než zvolit správný střih a účes a nikdo nic nepozná. Nestačí ovšem vlasy jen nechat trochu víc narůst, vždy by měly mít nějaký tvar. Pokud však vlasy ubývají úplně všude, je tu jediná možnost: na nic nečekat a hlavu oholit.

2) První pomoc: Bradka

Když už bude muž v situaci, kdy oholil všechny zbývající vlasy, měl by naopak zvážit, zda si nenechat narůst vousy. Web Effortless Gent doporučuje úplně všechno od třídenního strniště až plnovous, který klidně může být i delší. Jen samostatný knír je "povolen" pouze v rámci akce Movember. 

Vousy totiž vytvoří jakýsi balanc ve vaší tváři, dodají vám charisma, o které se třeba dřív staraly právě vlasy.

3) Správné oblečení

Absence vlasů celkem zásadně mění siluetu tvář, ale i celou postavu, a na to by měl každý muž (případně vy) při výběru oblečení myslet. Podle serveru Business Insider holohlaví pánové nejvíce ocení límečky nebo výraznější lemování u krku. Naopak vyhnout byste se měli výstřihům do V.

"Doporučil bych také spíš tlumenější než výrazné barvy. Vyplatí se také odvést pozornost a nechat vyniknout postavu, k čemuž je nezbytné opravdu skvěle padnoucí oblečení, ideálně šité na míru. V podzimním a zimním období bych preferoval flanel nebo tvíd a určitě se vyhněte materiálům s leskem," radí Erik Mucska, majitel rodinného krejčovství Maximilian Mucska Tailors.

4) Opečovaná kůže

Jakákoli snaha nicméně zanikne, pokud bude kůže na hlavě podrážděná, červená, oloupaná a budou se na ní tvořit pupínky. Holit byste ji měli velmi šetrně a starat se o ni skoro ještě víc než o oholenou bradu. 

Nestyďte se používat hydratační krém a kůži na hlavě pravidelně vyživovat. Pozor dejte také na spálení od sluníčka, které zdaleka není nebezpečné jen v červenci, a v zimě zase naopak noste čepici. I studený vzduch může citlivé oholené kůži pěkně ublížit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Inspirace z New Yorku: Nejlepší móda celebrit i z ulice

10 způsobů, jak oživit nudný pracovní outfit

5 věcí, které byste vždy měla říct své kadeřnici

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama