reklama

Jeho smrt přišla nečekaně. Slavný návrhář Thierry Mugler už nestihl oznámit novinku

Slavný francouzský návrhář, který proslul nápadnými střihy a inklinací k latexu a kovu, nečekaně zemřel v neděli. Přitom jak uvedl mluvčí, třiasedmdesátiletý Mugler se chystal začátkem týdne oznámit novou spolupráci.

Foto: Profimedia.cz

Ve věku 73 let zemřel v neděli slavný francouzský módní návrhář Thierry Mugler. Informovala o tom v pondělí agentura AFP a odvoláním na jeho tiskového mluvčího.

Návrhářův mluvčí Jean-Baptiste Rougeot uvedl, že Mugler zemřel přirozenou smrtí, ale nečekaně. "Pracoval na různých projektech a začátkem týdne se chystal oznámit novou spolupráci," řekl.

Thierry Mugler se narodil v roce 1948 ve Štrasburku. Jako dvacetiletý přišel do Paříže, kde v roce 1973 představil svou první dámskou kolekci Café de Paris a následně založil firmu nesoucí jeho jméno.

Mugler proslul futuristickými modely s nápadnými střihy, které se vyznačovaly obrovskými rameny a vosím pasem. Rád používal neobvyklé materiály jako kov, vinyl či latex.

Mezi jeho nejznámější obdivovatelky patřily zpěvačky Madonna a Beyoncé, kterým vytvořil kolekci pro jejich turné.

V roce 2003 Mugler svět módy opustil, nadále se ale věnoval kosmetice.

V části Sudet osvobozených Američany mají větší podporu komunisté, říká Jurajda | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama