reklama

Žasněte: Neuvěřitelná proměna maminky Jitky

Dvojnásobná maminka Jitka, která žije celý život v Praze, se na proměnu těšila a taky si ji patřičně užila. Podívejte se i vy, jaká modelka se z ní nakonec stala! Zářila - stejně jako její úsměv!

Foto: Ondřej Košík

Jitka žije celý život v Praze. Studovala Obchodní akademii, potom pracovala přes šest let v personální agentuře. Začínala jako asistentka, postupně dostávala na starost klienty a zaškolovala kolegyně. S manželem má dva syny, Slávka a Vítka. První dítě se jí narodilo ve 26 letech.

Plánovali jste těhotenství?

Plánovali. A kdyby bylo na mně, tak klidně i dříve. Vždycky jsem chtěla mít velkou rodinu. Manžel chtěl druhé dítě po dvou letech, což se nám splnilo a narodil se nám druhý syn. Třetí uvidíme, byla by hezká ještě holčička…

Jak jste se seznámili s manželem?

Chodili jsme spolu na nástavbu na angličtinu. Jsme spolu osm let. Brali jsme se na podzim, rok před tím, než se narodil první syn.

Podařilo se vám otěhotnět bez problému?

Otěhotněla jsem úplně v pohodě, hned napoprvé, s oběma dětmi.

NA VÍCE FOTEK SE PODÍVEJTE DO GALERIE!

Měla jste strach z porodu?

Neměla. Přečetla jsem si článek, kde psali, že my, maminky se nemáme čeho bát, přesně víme, co nás čeká. Přečteme si spoustu knížek a článků. Ale co má říkat to miminko, které je uvnitř v bezpečí a najednou to, co pro něho vždycky bylo bezpečné, se spikne proti němu a tlačí ho ven. Tohle mi moc pomohlo a oba porody, myslím, že i díky psychice, dopadly skvěle. V prvním případě mi praskla voda v jedenáct večer a ve čtyři patnáct byl malý na světě. To byl nádherný zážitek, když mi ho potom přivezli a ležel vedle mne, to bylo to nejkrásnější. Slávek vážil 2,80 kg.

Druhý porod byl horší, Vítek měl 4,30 kg. Praskla mi voda, ale já to nepoznala. Zanedbala jsem to a jela do porodnice až ráno. Bolesti jsem neměla ani u jednoho dítěte. Bylo nepříjemné čekat v porodnici, kdy to přijde. Vítek se narodil až ve 14.45 hodin. A to mi ještě pomohla sestřička, aby to šlo rychleji. Během obou těhotenství jsem byla v pořádku, jen u druhého bylo náročnější, že jsem se starala o Slávka, tak jsem si nemohla pořádně odpočinout.

Jak se k vám chovali v porodnici?

Obě děti se narodily v Motole a pokaždé jsem byla spokojená.

Tatínek byl u porodu?

Ano, u obou dětí, chtěl tam být. U prvního porodu jsem přesně necítila, kdy přichází kontrakce. Tatínek viděl na monitor, tak hlásil, kdy to přijde. Poslouchala jsem jeho pokyny, co mám dělat a moc mi to pomohlo i to, že mě držel za ruku a potom si převzal dítě. Bylo to první miminko, které držel v náručí, velký zážitek.

Chodila jste někam cvičit jako těhotná?

S prvním dítětem ano, ale nic mi to nedalo. Bylo nás tam asi třicet a učit se dýchat zvládne každý doma. Pro mne byl ten kurz úplně na nic. Člověk hodně zjistí i samovzděláváním.

Rodila byste doma?

To ne. Nikdy nevíte, jaké mohou přijít komplikace. V nemocnici je jistota, že máte kolem sebe odborníky.

Jak to bylo s vaší váhou během těhotenství?

Když jsem čekala prvního syna, chodila jsem do práce. Když jsem v sedmi a půl měsících odcházela, lidé se divili, že jsem těhotná. Nejdříve jsem asi čtyři kila zhubla. Nebylo mi špatně, ale neměla jsem chuť k jídlu. Dohromady jsem nabrala sedm kilo. U druhého také moc ne, ale už jsem měla větší základ. Když kojíte, musíte dočerpávat, nikdy mi nechutnalo tolik, jako při kojení. Kojila jsem rok a půl a dočerpávala poctivě. Měla jsem třeba velkou chuť na maso. Ale chutnalo mi všechno včetně čokolády a sladkostí. Něco jsem přibrala, ale není to žádná tragédie. Na cvičení teď moc času není, ale myslím, že s dětmi to půjde dolů samo. Oblíbená hra Slávka je: „Maminko, běžíme!"

Máte dvě děti, možná si časem pořídíte i třetí. Co si myslíte o názoru, že dítě je příliš drahé a lidé rodičovství odsouvají na později?

Myslím, že mít dítě je skvělá věc. Je to náročné, žádná procházka růžovou zahradou. Ale je to to nejkrásnější a bez svých dětiček si nedokážu život představit. Myslím, že mít děti později, po pětatřicítce je škoda, protože pak ta máma nemá tolik energie. To, že nemám doma úplně naklizeno není tak důležité, jako to, že si spolu hrajeme a chodíme ven.

TIPY OD STYLISTKY:

Jitka má krásnou pleť a výrazné rty, doporučila bych jí používat syté a výrazné rtěnky např. oranžovou, sytě červenou, která podtrhne její obličej.

Lehce zvlnit vlasy, aby vynikly její krásné zdravé vlasy. A hlavně - nebát se barev!

Oranžové šaty se střihem ala 60.léta jí krásně rozzářily a nechaly vyniknout její ženské souměrné postavě. K tomu velký šperk a jednoduchý styling je na světě! :)

Připravili jsme pro vás speciální projekt proměn ve spolupráci s VZP. Maminky, které své novorozené děti zaregistrovaly právě k této zdravotní pojišťovně, měly možnost přihlásit se a zkusit štěstí v našem projektu. Vybrali jsme v redakci 12 žen a právě Jitka je tou první!

Ve VZP výbavičce najdete plno výhod - užitečné rady na DVD Sestry v praxi, zajímavé bonusy od partnerů projektu a slevové kupóny na produkty a služby. VZP výbavičku získáte za registraci vašeho děťátka u VZP ČR. Vaši volbu vám oplatíme nadstandardním přístupem a kvalitní péčí. Informujte se na www.vzpvybavicka.cz nebo na Facebooku.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama