reklama

Tohle jsou kousky oblečení, bez nichž se neobejdete: Jak si vybudovat capsule šatník

Využijte čas výprodejů k tomu, abyste si pořídili takové oblečení, které vám bude dlouho sloužit bez závislosti na módních trendech. Capsule šatník je pojem, který uslyšíme stále častěji.

Prohlédnout grafiku
Foto: &Other Stories

Mluví se o něm posledních pár let, ale nyní termín "capsule šatník" používají i velké řetězce k tomu, aby uvedly své kolekce. Je to samozřejmě chytrý marketing, protože bez udržitelné filosofie dnes fashion značky jen těžko oslovují své zákazníky. Co si z toho všeho vzít?

Především myšlenku, že capsule šatník není žádný trend, ale nutnost. K tomu, abychom se vyznali v tom, co nosíme a jaký styl vlastně máme. Protože, i když si myslíte, že žádný vyhraněný způsob oblékání nemáte, opak je pravdou. Volbou oblečení dáváte okolí najevo výrazně víc než to, zda se vyznáte v posledních tendencích nebo umíte kombinovat barvy. 

Capsule šatník je základ pro jakýkoliv styl, ať už máte rádi minimalismus, potisky, rockerské prvky nebo sportovní. Díky němu odpadne chuť nakupovat ve chvíli, kdy pociťujete smutek nebo rozdělní nebo pocit z přeplněné skříně, ve které nemáte co na sebe.

Capsule šatník si představte jako zavazadlo na cesty: zabalíte si do něj věci, bez kterých se neobejdete, a co se mezi sebou snadno kombinují. Nemusíte se řídit žádnými pravidly, že by se do capsule šatníku mělo vejít jen deset nebo dvacet kusů, ale čím kompaktnější bude, tím ucelenější představu o svém stylu máte. Proto nepřesáhněte víc než 50 kusů v šatníku.

I když zjistíte, že něco důležitého ve svém capsule šatníku postrádáte, vyčkejte nějaký čas než vyrazíte nakupovat. Vyzkoušejte si, jaké to, když máte k dispozici jen omezený počet kusů oblečení.

Na začátek také můžete zkusit test: vyberte si 10 věcí ze skříně, které budete nosit celý následující týden. Vyjdou vám nejrůznější kombinace, co by vás bez takové výzvy nenapadly.

Podívejte se do naší galerie na tipy pro oblečení do capsule šatníku.

reklama
reklama