reklama

Vladimíra: Živím rodinu, manžel je na mateřské

Další čtenářkou, která podstoupila naší proměnu je paní Vladimíra. Ve 41 letech porodila dvojčata a nyní už se chystá zpátky do práce - na mateřskou ale půjde tatínek! Co ještě prozradíme? Že miluje sladkosti a proměnu si náramně užila! Sluší jí to, viďte?

Foto: Ondřej Košík

Trojnásobná maminka z Brna. Vystudovala Střední pedagogickou školu, deset let učila v mateřské školce, nyní pracuje jako asistentka ředitele firmy v Brně. S prvním manželem má dnes již sedmnáctiletého syna Jakuba. V jednačtyřiceti letech přivedla na svět dvojčata Michalku a Moniku, ale na mateřskou dovolenou nyní nastupuje tatínek.

Vladimíro, začala jste nový život se vším všudy, jak to bylo?

Po sedmi letech jsme se rozvedli s prvním manželem. Se současným mužem mě seznámila kamarádka. Hodně jsme cestovali. Když jsme spolu byli pět let, manžel říkal, co teď, když Kubík už je velký. Tak jsme se rozhodli, že zkusíme miminko a uvidíme. Ale dlouho se mi nedařilo otěhotnět. Snažili jsme se pět let a nakonec jsme podstoupili umělé oplodnění. Na několikátý pokus se to nakonec podařilo, otěhotněla jsem, když mi bylo čtyřicet let. Vloni v listopadu se nám narodila dvojčata Michalka a Monika.

Jaké bylo těhotenství?

Těhotenství jsem si užívala. Protože jsem starší ročník, zůstala jsem doma na rizikovém. Ale žádné problémy jsem neměla. Až se doktoři divili, jak je to možné, navíc, když čekám dvojčata. Až ke konci jsem se valila jako kulička. Při své váze 50 kg jsem přibrala dalších dvacet. Holčičky se narodily přirozenou cestou, měly dvě a půl kila a ani nemusely do inkubátoru.

Po třech dětech jste pořád krásně štíhlá.

S váhou jsem neměla nikdy problém, přes to, že mám ráda sladké a kvalitní čokolády. Nijak nesportuji, jen v zimě jezdíme rádi na hory a v létě k vodě. Když jsem šla z porodnice, měla jsem navíc asi pět kilo, ale během práce kolem dětí to šlo dolů samo.

Jak zvládáte dvojčata?

S dvojčaty je to náročné, musíte si najít řád. Dodnes se pořádně nevyspím, holky se budí každá jinak, na noc ještě kojím. Sama jsem překvapená, že ještě mohu kojit, je to asi tím, jakou mám doma pohodu. Manžel mi hodně pomáhá.

Teď se s manželem střídáte dokonce na mateřské?

Byla jsem s dvojčaty na mateřské dovolené a před měsícem jsem se vrátila do práce. Na mateřskou šel manžel. V práci mi nevěřili, že to budu zvládat, a že se ještě vrátím. Teď jsou překvapeni, jak nám to jde.

Nestýská se vám?

Za holkami se vždycky těším. Šéf mi vyšel vstříc, takže nemusím být v práci osm a půl hodiny.

A co Jakub?

Jakub je ve třetím ročníku na průmyslovce. Sestřičkami se chlubí a možná na ně balí i holky.

Jak máte velký byt?

Bydlíme ve dva plus jedna a pomalu cítíme, že nám začíná být malý. Zatím jsme s postýlkami a dřevěnou ohrádkou v obýváku a syn má svůj pokojík. Uvidíme, jak to budeme dál řešit. Říkáme si, že možná bude rozumnější koupit poblíž menší garsonku pro Jakuba, má teď první lásku, tak by byl rád ve svém.

Speciální projekt proměn jsme pro vás připravili ve spolupráci s VZP. Maminky, které své novorozené děti zaregistrovaly právě k této zdravotní pojišťovně, měly možnost přihlásit se a zkusit štěstí v našem projektu. Vybrali jsme v redakci 12 žen a Vladimíra je naší další proměněnou maminkou!

Ve VZP výbavičce najdete plno výhod - užitečné rady na DVD Sestry v praxi, zajímavé bonusy od partnerů projektu a slevové kupóny na produkty a služby. VZP výbavičku získáte za registraci vašeho děťátka u VZP ČR. Vaši volbu vám oplatíme nadstandardním přístupem a kvalitní péčí. Informujte se na www.vzpvybavicka.cz nebo na Facebooku.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama