reklama

Velkolepá oslava 70. výročí značky Longchamp v Paříži: Kdo nesměl chybět?

Kultovní francouzská značka Longchamp, která vždy platila za synonymum pařížského šarmu a stylu, oslavila 70. narozeniny. Oslava proběhla ve velkém stylu a stala se významnou společenskou událostí sezony.

Foto: Longchamp

Módní značka Longchamp je rodinnou společností, kterou vlastní a vede dnes již třetí generace rodiny pana Jeana Cassegraina. Historicky první butik byl otevřen na slavné ulici Saint-Honoré v roce 1948 a od té doby značka stále roste a po celá desetiletí přináší do života žen potěšení z každodenního luxusu a kvalitního provedení. Svůj butik má Longchamp i v Praze v Pařížské ulici.   

Oslava 70. výročí založení značky Longchamp byla opravdu velkolepá, tak jak se na značku světového významu sluší a patří. Proběhla 11. září 2018 v Palais Opera Garnier za účasti rodiny, známých osobností i nové ambasadorky Kendall Jennerové, která se stala tváří značky po takových ikonách, jako jsou Kate Mossová, Coco Rochaová nebo Alexa Chungová.     

Co se dělo v opeře

Lokace nemohla být krásnější a stylovější. Okázalé interiéry uvnitř Palais Opera Garnier tvořily ideální prostředí k oslavám historie společnosti Longchamp, která se točila okolo tématu blízkého kreativní ředitelce Sophii Delafontaine: pohybu a tance. "Už sedmdesát let je dům Longchamp v neustálém pohybu. Toto je rukopis naší rodiny: pohyb vpřed, inovace a neustálá snaha se zlepšovat. Pro rodinný podnik v extrémně konkurenčním světě módy, který se nikdy nezastavuje, je to neustálá výzva. Pohyb je stav mysli: Opera Garnier a svět tance tuto filozofii dokonale ilustrují," řekla Sophie Delafontaine.

Důležitým prvkem večera byly řady mladých mužů oblečených do smokingů, kteří měli na hlavách fantasmagorické masky koňské hlavy připomínající slavné logo Longchamp. Ti byli první, koho přicházející hosté uviděli.  

V programu nechyběl ani balet, jehož choreografie se ujal talentovaný Dimitri Chamblas, bývalý umělecký ředitel Opery Garnier a stávající ředitel Školy tance v kalifornském institutu umění Californian Institute of the Arts. Protože Dimitri zná toto místo jako své boty, rozhodl se věnovat celý prostor své skupině třiceti tanečníků, nabídnout hostům jedinečný zážitek: blízké setkání s tancem, tak blízké, že se budou muset poddat tajemným emocím.

Tanečníci v čele s Dimitrim Chamblasem vyjádřili univerzální řeč těla symbolicky sjednocující všechny kultury a jazyky. V první hodině večera předvedli všechny formy tance včetně klasického, sufí, hip hopu, breakdance, moderního tance, stepu, K-popu, butó a tanga za mistrně namixované hudby od talentovaného a velmi pařížského Ariela Wizmana.

Kendall Jennerová hvězdou večera

Mezi hosty byla i zcela nová ambasadorka Maison Longchamp - Kendall Jennerová, která ve svých na zakázku šitých průsvitných krajkových šatech posetých koňmi připomínala moderní amazonku. Cválající kůň je ikonickým znakem společnosti Longchamp, který se nedávno objevil v nejnovějším filmu značky Longchamp.

Oslavy se účastnily také další celebrity: například Vincent Cassel a Tina Kunakeyová, Guillaume Canet, Laurent Lafitte, Leila Bekhtiová, Karine Viardová, Ana Girardotová, Laury Thillemanová, Laurence Ferrariová, Caroline Rouxová, Alessandra Subletová, Ophélie Meunierová, Angele Van Laeken, DJ Ariel Wizman, DJ Feder, DJ The Avener, Dimitri Chamblas, Mr. Bags, Saira Kunikadaová, Heayoun Han, Juwei Teoh, OraIto, Blanca Li a Pierre Hermé s manželkou.

Kromě celebrit a přátel přivítala rodina Cassegrainových také spoustu svých obchodních partnerů a spolupracovníků z Francie a celého světa. Pozvánka pramenila z touhy vytvořit výjimečný moment shledání a rodinné atmosféry díky přítomnosti řemeslníků, módních návrhářů a krejčích, kteří v dílnách Loire Valley společnosti Longchamp někdy pracují již po několik generací.

Ve 22:00 nastal čas oficiálně oslavit večer na majestátním schodišti pařížské opery. Prezident Philippe Cassegrain a jeho děti, výkonný ředitel Jean Cassegrain, kreativní ředitelka Sophie Delafontaine a ředitel amerických butiků Olivier Cassegrain vyjádřili své nejvřelejší díky hostům ze zhruba třiceti zemí, kteří se shromáždili v srdci Paříže, kolébce značky a francouzského "savoir-faire".

Velkolepá party na závěr

Ve 23:00 se rozjela party díky energii a hudbě slavného DJ Federa a DJ The Avengera, taneční parket byl připravený ve slavné "rotonde des abonnés". Tento sál byl osvětlený tajemnými zelenými neonovými světly, typickou barvou Maison Longchamp, a hosté mohli naplno oslavit 70 let smělosti a svobody, tolik typických pro značku Longchamp.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama