reklama

V hlavní roli podprsenka: 5 triků, které vám usnadní léto

Podprsenka dokáže být v létě spíše náš nepřítel, než pomocník. Jak na to, aby pracovala s námi a ne proti nám?

Foto: iStock

Horké a ulepené léto, nepohodlná podprsenka a k tomu šaty bez ramínek. Existuje snad něco horšího? Jak si léto užít - i s podprsenkou?

Je několik problémů, se kterými každé léto urputně bojujeme. Od praní až po to, jak si vzít podprsenku a ukázat ta krásná holá záda, které mají šaty, co jsme ulovily ve slevě. A i když je představa vyjít v parném dni ven kompletně bez podprsenky více než lákavá, ne všechny si to můžeme dovolit a mnohé z nás ani nechceme. Vztah podprsenky a vás může být ale i symbiotický, stačí jen znát pár triků. 

1) Aby podprsenka bez ramínek zůstala na místě

Topy na jedno rameno, nebo šaty odhalující ramena jsou krásné, ale taky naše noční můra. Znamená to totiž, že si musíme na sebe vzít podprsenku bez ramínek, která nám věčně sjíždí a my se pořád jen kontrolujeme a podprsenku často popotahujeme. Jak tomu zabránit? Omotejte kolem vašeho hrudníku těsně pod konec podprsenky další extra ramínko. To zajistí dodatečnou podporu a podprsenka vám už nebude sjíždět.

2) Perte rychle a efektivně

Víme, že bychom podprsenku neměli prát pořád. Přece jen se jedná o delikátní produkt z velmi jemného materiálu. Jedním z triků, jak můžete svou podprsenku vyprat rychle (a tak, aby i rychle uschla bez použití sušičky), je použít odstředivku na saláty, produkt, který možná znáte pod anglickým originálem "salad spinner". Jedná se o mísu, která usnadňuje mytí (a sušení) salátu. Je to většinou kovová nádoba, ve které je plastová mísa s otvory, kudy může odtékat voda. Díky přiklápěcímu víku se plastová mísa uvnitř té kovové roztočí a voda tak ze salátu (nebo podprsenky) může odtéct a usušit se rychleji. Šetrné mytí je tak zaručeno.

3) Mytí sportovní podprsenky

Sport v létě znamená naprosto propocené sportovní oblečení a stejně jako v případě klasické podprsenky, mytí té sportovní více než dvakrát týdně ji spíše přivede hodně rychle do koše. Řešení? Vezměte si podprsenku s sebou pod sprchu, stačí ji jen opláchnout a vymáčet, je to určitě šetrnější řešení, než ji automaticky hned házet do pračky. 

4) Top s překříženými ramínky

Překřížení na zádech je nezbytná součást mnoha topů a šatů. Co ale s tím, když nevlastníte podprsenku s odepínacími ramínky, které tak nemůžete snadno překřížit? Použijte malou papírovou sponku, kterou ramínka mezi lopatkami sepnete. Funguje to taky, když chcete nějakou rychlou push up podporu.

5) Holá záda

Holá záda v kombinaci s nevhodnou podprsenkou dokáží být v létě pěkná katastrofa. Nebojte, neznamená to, že se musíte podprsenky úplně vzdát, nebo si pořídit takovou tu zvláštní variantu podprsenky, kdy máte jen košíčky. Místo toho zvolte nějakou hezkou krajkovanou podprsenku ve stylu bralette, která má zajímavě řešená záda - nebojte se překřížených ramínek a dalších ozdobných detailů. Vypadá to dobře a efektně. A navíc je to pohodlné.

Omilostněný polský šaman o rituálech s ayahuascou a měsících ve vazbě. Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama