reklama

Upravené obočí změní celý obličej. Ale jak?

Možná vám to bude připadat jako hodně silné tvrzení, ale vážně to tak je: Tvar vašeho obočí může kompletně změnit vzhled vašeho obličeje. Proto je dobré nosit obočí upravené a pokud možno v takovém tvaru, který přesně odpovídá vašim očím. Pomůžeme vám se v tom konečně vyznat.

Foto: Maybelline

Možná vám to bude připadat jako hodně silné tvrzení, ale vážně to tak je: Tvar vašeho obočí může kompletně změnit vzhled vašeho obličeje. Proto je dobré nosit obočí upravené a pokud možno v takovém tvaru, který přesně odpovídá vašim očím. Pomůžeme vám se v tom konečně vyznat.

Obočí může opticky zvětšit malé oči, rozšířit je a zvýraznit - je-li dobře upravené. Zároveň ale může celé tváři dodat smutný nebo dokonce naštvaný výraz, pokud si ho trháte špatně.

Správně zvolený tvar obočí přitom nemá nic společného s tvarem vašeho obličeje, ale spíš s jeho proporcemi – s tím, jak jsou velké, případně jak daleko jsou od sebe. Pamatujte také na to, že i v případě obočí platí, že méně je více, tedy čím méně ho trháte, tím lépe. Úzké obočí je zkrátka minulost a teď se nosí husté a široké.

A jaký tvar je tedy ten pravý právě pro vás? Pojďme si to rozlišit podle tvaru a postavení vašich očí:

1. Malé oči

Malý obličej s nevýraznými rysy, které jsou navíc blízko u sebe, vyžaduje spíše jemnější obočí. Snažte se ho mírně zúžit, ale přitom zachovat jeho přirozený tvar.

2. Skryté oči

Tím myslíme takové oči, které mají nízko posazené obočí. Mezi ním a linií řas je jen velmi málo prostoru, žádné vysoké víčko. Pokud máte takovou tvář, netrhejte obočí jen v jeho vnější třetině, ale zužte i v jeho středu. Víčko se tak opticky zvýší a vaše tvář nebude vypadat tak přísně.

3. Zapadlé oči

Máte-li vpadlé oči a výrazné rysy obličeje, můžete si dovolit i hodně výrazné a dlouhé obočí ve stylu Cary Delevingne. Nechte ho tedy přesně tak, jak vám narostlo, vytrhávejte jen nadbytečné chloupky nad nosem nebo ty, které narušují přirozený tvar obočí.

4. Blízko u sebe

Jestliže jsou vaše oči blízko u sebe, mělo by vaše obočí být naopak co nejdál od sebe, což vaši tvář hezky vyváží. Dejte si však pozor, aby nebylo příliš krátké, působilo by to nepřirozeně. Vytrhávejte proto chloupky uprostřed, ale už ne na vnější straně. 

5. Daleko od sebe

Pokud máte opačný problém, tedy že jsou vaše oči až příliš daleko od sebe, nechejte si obočí dorůst i mírně nad nosem. A to i přesto, že jste si ho celý život pečlivě vytrhávala, aby se vám náhodou někdo neposmíval, že vám obočí srůstá. Uvidíte, že to vaší tváři jen prospěje.

6. Smutné oči

Ženy s očima, jejichž vnější koutky jsou mírně svěšené dolů, by měly mít krásně klenuté obočí. Snažte se jej vytvarovat do pověstného zlomeného křídla - dvě třetiny směrem nahoru, jedna třetina směrem dolů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

3 triky, díky nimž vám opálení vydrží až do zimy

Chcete zdravé vlasy? Jděte na to přes jídlo!

Nejhorší letní boty: Vysoké podpatky i placaté žabky

Odhalili jsme neodbornou terapii, čelíme sprosté kampani, říká režisérka Infiltrace | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama