reklama

Topy z průhledných látek i šaty z pěti svetrů. To přinesl pražský Fashion Week

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, díky které své kolekce představili nejen známí návrháři, ale i nové talenty, je téměř u konce. Příjemnou změnou se oproti minulým ročníkům stalo nové prostředí, Pražská tržnice v Holešovicích vystřídala Mystic Skatepark na Štvanici.

Kolekce studenta z UMPRUM, značka ZOOT.lab. i odvážný model Vandy Jandy. Prohlédnout grafiku
Kolekce studenta z UMPRUM, značka ZOOT.lab. i odvážný model Vandy Jandy. | Foto: MBPFW

Nejočekávanější módní událost roku představila tvorbu pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska kteří odhalili své kolekce pro novou sezonu.

Letošní podzimní edici pražského Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku odstartoval mladý talent a student Ateliéru módní tvorby na UMPRUM Tobias Schubert, vystupující pod značkou Tobias Equipment.

Následující dny nechyběly ani známé tváře jako Vanda Janda, jeden z nejznámějších českých návrhářů Jakub Polanka, účastnice Van Graaf Junior talent 2018 Dominika Kozáková i výherce letošního ročníku 2022 Tomáš Němec. Své práce ukázali i studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Technické univerzity v Liberci a UMPRUM. 

Historicky poprvé svou fashion show prezentoval i největší český módní e-shop Zoot, který zde představil svou značku Zoot.lab. Módní událost zakončila návrhářka Liběna Rochová, která se módnímu designu věnuje od počátku 70. let.

Podívejte se do galerie na nejzajímavější modely.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama