reklama

Dal Američanům styl a Trumpem opovrhoval. Návrhář Hilfiger slaví 70. narozeniny

Pocházel z chudé rodiny irských přistěhovalců, ale jeho modely se staly symbolem blahobytné vyšší střední třídy. Jeho modely oblékají celebrity i podnikatelé. Svůj první obchod otevřel Tommy Hilfiger už při studiích na střední škole.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Rodiče malého Tommyho si představovali, že z něj vyroste lékař nebo právník. On byl ale od dětství fascinovaný oblečením. Proto si otevřel první obchod s módou už v roce 1969, když byl ještě na střední škole. Vlastní značku, nesoucí jeho jméno, si Hilfiger založil v roce 1985.

Brzy nabízel nejen oblečení pro dámy, pro pány a nejmenší, ale i šperky a parfémy. V 90. letech minulého století byl Tommy Hilfiger jedním z prvních designérů, kteří se rozhodli sponzorovat hudební turné. Na vystoupení pak oblékal Rolling Stones, Lennyho Kravitze, Davida Bowieho i Beyoncé. Ve středu 25. března slaví návrhář, kterému se podařilo vybudovat miliardový byznys, 70. narozeniny.

Podívejte se do naší galerie, co přivedlo Tommyho Hilfigera na módní vrchol.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama