reklama

Vypadat jako plyšák: Módní styl, nad kterým kroutíte hlavou. Pandemie ho vzkřísila

Trendy už je několik sezon, ale kvůli pandemii poptávka po něm ještě vzrostla. Jedná se o takzvaný „teddy bear" styl, tedy tendenci, co je inspirovaná kožíškem plyšového medvídka. Nosí se chlupaté kabáty i doplňky. Komu to může slušet?

Foto: iStock

Kabát ve stylu plyšového medvídka bývá vyroben z umělého chlupu a nabízí ho většina módních značek: od dražších jako Max Mara po dostupnější jako například Mango. Tento svrchník vypadá trochu legračně, ale je v něm teplo a dá se zkombinovat tak, že působí i uhlazeně.

Zásadní je barva: nejlépe vypadají teddy bear kabáty v pískové či smetanové. Černá nebo tmavě modrá varianta není k zahození, ale jinak se vyhněte křiklavým barvám a nedej bože vzorům.

Co se textury týče, nosí se jemná i výraznější. Zastávám názor, že když se oblékáme do tohoto stylového chlupáče, tak ať je pořádně huňatý. 

S čím tento masivní svrchník kombinovat? Francouzky k němu nosí lodičky, na boso. Samozřejmě že tak nepobíhají celý den po městě, ale vystoupí tak z taxíku na večeři. Teddy bear kabát ale vypadá dobře i k bílým teniskám či perkám v jezdeckém stylu.

Připadá vám jeho silueta příliš neohrabaná? Inu, takoví už medvědi bývají. Kabát ale můžete přepásat tenkým páskem.

Pro další tipy a inspiraci, jak nosit teddy bear kabát, si prohlédněte naší galerii.

reklama