reklama

Taška, kufřík nebo batoh: V čem si nosit svačinu?

U žen je zcela normální, že vlastní několik kabelek, které střídají podle příležitosti, barvy nebo nálady. Často se můžeme setkat až s posedlostí tímto nezbytným kouskem v šatníku. Jak je tedy možné, že u mužů je to úplně jinak? Jak je možné, že mužům často nezáleží na tom, v čem si nesou svá lejstra nebo svačiny?

Foto: Muživčesku.cz

U žen je zcela normální, že vlastní několik kabelek, které střídají podle příležitosti, barvy nebo nálady. Často se můžeme setkat až s posedlostí tímto nezbytným kouskem v šatníku. Jak je tedy možné, že u mužů je to úplně jinak? Jak je možné, že mužům často nezáleží na tom, v čem si nesou svá lejstra nebo svačiny?

Kultura oblékání je u spousty českých mužů na nuzné úrovni a nejinak je tomu i v případě kabely. Možná vám přijde tento detail zcestný, ale opravdu myslíte, že se ženám líbí muži, kteří místo stylového kufříku mají přes rameno reklamní látkovou brašnu pochybného vzhledu a kvality nebo dokonce nesou v ruce igelitku? Každý muž je ale jiný a vybrat tu správnou variantu je leckdy oříšek.

Jak vybrat tu pravou?

Nejprve se zkuste zamyslet, na jaké příležitosti brašnu potřebujete, a také berte ohled na svůj šatník, ať moc nemícháte styly. Máte ve skříni samé obleky? Pak byste si asi neměli pořizovat sice šik a trendy, leč velmi neformální batoh. Ne, že byste si ho nemohli koupit vůbec, na výlety se jistě hodí, ale to by měl být až krok číslo dva - první je vybrat si tašku na každodenní nošení.

Máte-li jasno ve stylu, je na řadě výběr materiálu.  Roky vyzkoušená klasika je kůže, a pokud nemáte žádné morální potíže s koženými věcmi, pak není nad čím váhat. Je to sice trochu dražší varianta, ale vězte, že vám vydrží roky. Naopak se vyhněte materiálům jako je koženka, nylon nebo plátno, s tím moc velkou parádu neuděláte. Jediný materiál, kterým je vhodné kůži doplnit, je tvíd, ten se ale k business tašce moc nehodí.

Čtěte také: Barevné kalhoty i ponožky: Pánové, nebojte se módy

Dalším velmi důležitým aspektem při výběru tašky je tvar. Obdélník je nepraktičtější, ale v obchodech se můžeme setkat i s taškami válcového typu, takzvané bowling bags, nebo s briefcases, což jsou brašny, které vycházejí z klasického diplomatického kufříku. Tvar volte i podle toho, co vše chcete v kabele nosit - pokud například počítač, neměla by chybět speciální přihrádka. Hlavní zásadou je, že se taška nesmí nijak deformovat ani v případě, že byste si ji chtěli vzít přes rameno, musí jednoduše držet tvar.

Barvy jsou sice super, v případě tašky si ale dejte pozor, ať nepůsobíte příliš lacině. Nikde ale není psáno, že musíte být "konzerva" a pořizovat si jen černou tašku. Sáhněte třeba po odstínech hnědé, béžové nebo šedé, vždy ale zvažte, jaká barva se vám bude nejlépe hodit do šatníku. Ladit musíte hlavně boty a pásek. Všeho moc škodí a v případě pánských tašek je toto konstatování určitě na místě. Raději si vybírejte jednoduché designy, spoustou kapes a zipů nikoho neomráčíte.

Jak tašku nosit? 

Součástí většiny kožených tašek je i popruh. "Vyhněte se variantě křížem i přes rameno v případě, že máte sako či kabát. Předejdete tak nevzhlednému krčení, následnému pomačkání a v případě častého nošení i ošoupání vašeho svršku. Můj názor je, že pěkná kožená taška vypadá nejlépe v ruce," doporučuje Jakub Lohniský, majitel butiku Le Premier sídlící v Pánské pasáži v ulici Na Příkopě. Pokud máte nějaký volnočasový outfit, pak je varianta přes rameno přípustná. V takovém případě ale stojí za zvážení, zda raději nezvolit pěkný koženo-tvídový batoh.

Zdroj: Muživčesku.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Letní kozačky: Luxusní, originální a levné!

Tlačí vás nové boty? Víme, jak je roztáhnout!

10 skvělých vychytávek pro váš malý balkon

--------------------------------------------------------------------------------

Zajímáte se o pánskou módu?

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama