reklama

Street style z týdne módy: Polštář místo batohu a odhalená bříška

Úchvatné kolekce nadaných návrhářů, magická atmosféra, známé osobnosti a tradiční street style, na který se někteří připravují i několik měsíců dopředu. A není se čemu divit, když se kvůli pandemii květnový týden módy odehrával výhradně v autech. Zářijový týden módy si však hvězdy mohly opět užít naplno. Které osobnosti se na MBPFW objevily a jaké outfity zvolily?

Pražský týden módy skončil. Prohlédnout grafiku
Pražský týden módy skončil. | Foto: Profimedia.cz

Sluneční brýle, oversize saka a černá klasika, tak vypadala móda většiny návštěvníků mimo přehlídková mola. 

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, která odstartovala v sobotu 4. září, představila v Pražské tržnici v Holešovicích známé talenty i nové naděje. A tak jako celý módní průmysl, který se po pandemii velmi změnil, i street style návštěvníků a samotné modely návrhářů se přizpůsobily novému trendu - ležérní módě. 

První den módního týdnu odstartovalo přehlídkou duo designérů - Miroslava Kohutiarová a Antonín Soukup, kteří tvoří pod značkou LaFormela. Následovala diva Vanda Janda, která jasně naznačila, že její inspirací se staly klientky, které chtějí být také divou na plný úvazek. Odpoledne představili svou kolekci Dominika Kozáková a slovenský návrhář Michael Kováčik, který všem ukázal, že i komfortní móda může být stylová a elegantní. Celý den zakončil další slovenský talent návrhář Pavol Dendis.

Druhý den se představil Ateliér designu oděvu a obuvi z UMPRUM a vítěz soutěže pro začínající módní návrháře Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnálek, který návštěvníky zaujal svou originální kolekcí z nepotřebných materiálů. Nechyběla ani Denisa Dovala, Valérie Jurčíková či Natalie Dufková. Závěr druhého dne patřil talentovanému Zoltánovi Tóthovi a Petře Kubíkové, která přišla s odvážnějšími modely.

Třetí a poslední přehlídkový den zahájila přehlídka Davida Nikolova. Následovaly modely studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Technické univerzity v Liberci. Večer se představil Zdeněk Marek a značka MUSA, pod kterou se skrývá Katarina Filan Halásová.

Podívejte se do galerie na nejpovedenější looky slavných osobností z celého týdne módy. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama