reklama

Jen aby nebylo vidět poprsí a krása bolela. Jak tvarující prádlo měnilo ideál krásy

Tvarující oděvy pomáhaly po tisíce let upozadit v té době považované nedokonalosti a podtrhnout křivky, které byly považované za symbol ženskosti. Vzhledem k tomu, že se standardy krásy žen v průběhu let více či méně dramaticky měnily, proměna se týkala i stylu tvarujícího oblečení - od korzetů až po spodní prádlo.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Po tisíce let tvarují ženy své tělo tak, aby odpovídalo módním trendům a nastaveným ideálům krásy. Ve starém Římě si například svazovaly poprsí, aby jejich hrudník byl plochý a zdůraznily se široké boky. Ve viktoriánské éře byly ženy posedlé "vosím pasem", toho dosáhly pomocí stahovacích korzetů.

Evoluce tvarujících oděvů sahá až do roku 1600 před naším letopočtem, což dokazuje, že standardy krásy se často mění. Dokonce tak rychle, že je v současnosti téměř nemožné poznat, co je "správné" nebo "špatné" tělo. 

Podívejte se do galerie, jak šel čas se stahovacími oděvy, které tělo opticky zeštíhlí, vyhladí a skryjí drobné nedostatky.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama