reklama

Šaty z tašky Ikea? Studentka dokáže proměnit běžný odpad v luxusní módu

Karanténa vzbudila ve 22leté studentce francouzštiny na Kalifornské univerzitě nečekanou vášeň pro recyklaci nákupních tašek. Dokáže z nich vyrobit šaty, overaly, kalhoty, bundy, které na sociálních sítích vyhledávají a obdivují tisíce lidí.

Parádní šaty z tašek Ikea. Studentka dokáže proměnit běžné nákupní tašky v luxusní módu | Video: TikTok,Instagram/Arielle Sidney

Arielle Sidneyová dostala svůj první šicí stroj, pár dní nato její přítel v obchodním domě Ikea žertoval, že by si jeho drahá mohla z těch modrých tašek ušít něco na sebe. "Karanténa mě nudila, naučit se šít se mi zdálo jako zajímavý projekt," vysvětlila Arielle pro Metro.co.uk.

Kreativní mladá dáma přítelův nápad vyhodnotila jako fantastický a pustila se do práce, od té doby ušila několik modelů i z nákupních tašek značky Vans, pro kterou právě její přítel pracuje, pak přišel na řadu její oblíbený obchod s potravinami, diskontní obchodní dům Walmart a další. "Chci povzbudit lidi, aby své staré šaty recyklovali, klidně i třeba obarvili a proměnili v nový kousek."

Tvorba Arielle sklízí na sociálních sítích, především na TikToku, slušný úspěch, fanoušky baví i její další tvorba například ze závěsů nebo záclon. Nadané studentky už si všimla řada světových médií, včetně slavného módního magazínu Vogue. 

reklama
reklama
reklama