reklama

Roušky se staly pevným doplňkem na módních molech. Přehlídka v Soulu je toho důkazem

Ke krásným a dlouhým róbám, které byly k vidění v pátek 24. července na módní přehlídce v jihokorejském Soulu, přibyl ještě jeden důležitý doplněk: barevně sladěné roušky.

Foto: Reuters

Modelky v barevné škále roušek dnes defilovaly po předváděcím molu jihokorejského hlavního města Soulu, kde se úřady snaží zastavit nárůst počtu nakažených koronavirem. Informovala o tom agentura AP.

Jihokorejská střediska pro kontrolu a prevenci nemocí dnes ohlásila 41 nově potvrzených případů covidu-19. V zemi s 50 miliony obyvatel bylo zatím potvrzeno 13.979 nakažených, z nichž 298 zemřelo.

Lim Jon-i, hlavní organizátorka módní přehlídky v Soulu, uvedla, že usilovala o vytvoření radostné nálady v zemi, která za sebou má měsíce náročných opatření kvůli koronaviru.

"Celý svět je kvůli covidu-19 ve velmi těžké situaci," řekla Lim v lesklé, růžové roušce ladící stylově k velkému klobouku. "Krom ekonomického propadu se ruší také aktivity v kultuře, umění a sportu. Všichni bychom měli spolupracovat, abychom tuto krizi překonali," dodala.

Podobné módní přehlídky s tématikou roušek už se konaly v řadě velkých měst včetně Paříže či Šanghaje.

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama