reklama

Radíme mužům: Co obléknout či obout do práce i na rande

Tentokrát poradíme pánům, kteří většinou vlastní jen dva páry bot a po celý rok je střídají, jaké obutí by měli nosit na důležité pracovní schůzky, pohovory nebo třeba na rande.

Foto: Isifa.com

Boty jsou alfou a omegou každého outfitu a existují pravidla, která není dobré ignorovat. Na boty se často zapomíná, někteří muži zcela rezignují na sladění zbytku oblečení s botami. Mají jednoduše dvoje boty a ty střídají, ať mají na sobě cokoliv.

Jdete do divadla, na operu nebo na ultra formální večeři? Pokud máte na pozvánce napsaný dress code, není co řešit, řiďte se striktně pokyny daného dress codu a nic vás nemůže zaskočit.

Co když to tak ale není?

Formální příležitosti, které si žádají tmavý oblek, bílou formální košili s manžetami na manžetové knoflíky a kravatu či motýlka jsou těmi pravými místy, kam si vzít třeba černé lakované oxfordky s jednolitou špicí. Pokud nemáte lakovky, nezoufejte, není to nutnost. Naopak černá barva, uzavřené šněrování a hladká kůže bez ozdobných vzorů, to jsou podmínky, které by měly boty na formální příležitost splňovat.

Na pracovní schůzku

Byznys styl je celkem často užívané slovní spojení, skoro až termín, dalo by se říct. Co si ale pod tím představit? Jde o něco mezi formálním a volnočasovým stylem, tedy o takové oblékání, které se hodí na schůzky s klienty či partnery nebo na pracoviště s povinným dress codem

Nejlépe to asi vystihne samotný popis stylu: oblek nebo chinos kalhoty a blejzr, byznys košile s dlouhými rukávy a s klasickým nebo cut away límečkem, barva košile světlá (bílá, modrá, lososová), kravata není nutná, stačí, když si do kapsičky u saka vložíte nějaký pěkný kapesníček nebo zvolíte decentní ozdobu do klopy. 

Čtěte také: Taška, kufřík nebo batoh: V čem si nosit svačinu?

A co boty? V tomto stylu už není potřeba operovat pouze s černou barvou, naopak. Co takhle zkusit k tmavě modrému obleku boty v hnědé barvě? Směle můžete volit i zdobení na špici nebo otevřené vázání. Jakub Lohniský, ředitel butiku pro muže Le Premier, dodává: "Zkuste svůj outfit ozvláštnit barevnými ponožkami nebo do bot zašněrujte barevné tkaničky. Móda není nuda. Hrajte si a experimentujte, jen dejte pozor na překombinování. Jeden či dva detaily plně postačí."

Na večírek i do kina

Ve volném čase je skoro vše dovoleno, a to se týká i bot. Strach nebo stud není na místě, bez rozpaků si nazujte červené, modré nebo šedé polobotky takzvané boat shoes. Letošním materiálovým hitem je semiš. Semišové mokasíny jsou ideální řešením na teplé letní dny, ale nezapomínejte, že se nosí na boso, nebo případně s neviditelnými ponožkami.

A ještě jedna rada na závěr - ať už jde o jakoukoliv příležitost, nezapomínejte se sladit v rámci jednotlivého stylu ve všech detailech. Manžeta a límeček košile musí korespondovat spolu s botami či kravatou. Barvu bot a pásku vždy laďte do jednoho tónu. Pokud se budete držet těchto základních doporučení, věřte, že nemůžete šlápnout vedle.

Zdroj: Muživčesku.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Naučte se vypadat dobře. Od Heidi Klum

Upravené obočí změní celý obličej. Ale jak?

Drobnost na balkon, kterou potřebujete

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama