reklama

Proměna Lucie: Z přísné učitelky sexy dračice

Sympatická paní učitelka, toho času na mateřské, přijela na proměnu z městečka od Kolína. Před žáky je prý přísná, doma naopak, tam i leccos odpustí. Kdo ví, jestli jí ale odpoustil manžel... Co? Že se z jeho ženy stala svůdná a sexy krasavice!

Foto: Ondřej Košík

Sympatická paní učitelka, toho času na mateřské dovolené s dcerkami Natálkou a Nikolkou, přijela na proměnu ze Zásmuk, městečka u Kolína. Narodila se v Uhlířských Janovicích, do Zásmuk se před čtyřmi lety přivdala. Vystudovala Střední školu pedagogickou v Čáslavi a Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Lucko, učila jste na prvním stupni. Plno lidí si neumí představit, že by se mělo postavit před bandu rošťáků a pokusit se je nejen zvládnout, ale i zaujmout. Jsou dnešní děti opravdu tak divoké?

Jde to s dobou, hodně záleží na autoritě učitele. S dětmi se dá určitě vyjít. Záleží, jak se s nimi pracuje a jakou mají motivaci. Jsem přísná, ale spravedlivá. Učila jsem tři roky na v Uhlířských Janovicích a bavilo mě to. V současnosti jsem na mateřské a uvažuji, že bych šla příští rok do práce. Na mateřské je to trochu stereotyp. Vždycky mě lákalo humanitní zaměření, od střední školy jsem pracovala s dětmi.

Děláte nějaké zásadní rozdíly ve výchově dětí ve škole a svých vlastních doma?

Určitě, děti ve škole si ke mně tolik nedovolí. Tam jsem autorita. Doma hodně odpouštím a nejsem tolik důsledná. U svých dětí spíš přimhouřím oko.

NA VÍCE FOTEK SE PODÍVEJTE DO GALERIE!

Kde jste se seznámila s manželem?

Seznámili jsme se na diskotéce, teď budeme slavit 10 let, co se známe. Přečkali jsme rok jeho vojny, čtyři roky mé vysoké, vzali se a máme dvě krásné holky. Manžel pracuje u Správy železniční dopravní cesty v Kolíně. Teď začal dálkově studovat vysokou školu v Pardubicích. Je to náročné, ale dá se to zvládnout. Občas jsem ráda, že mu holky na chvilku předám.

Kdo vám hlídá?

S manželem se snažíme obejít bez hlídání, ale ne vždy to jde. Proto oslovujeme babičky a dědečky.

Miminko jste plánovali?

Ano a bylo to bez problémů. Obě těhotenství jsou plánovaná. Před Nikolkou jsem samovolně potratila na konci druhého měsíce.

Jak manžel zvládá tři ženské?

S velkou bravurou a elegancí jemu vlastní. Od příchodu z porodnice holky koupe, přebaluje a dělá vše, co se má. Když přijde domů, tak se holky na něj vrhnou a sám neví, kterou má pochovat dříve.

Jaké bylo těhotenství?

Předem říkám, že nejsem jedna z těch, co opěvují devět měsíců těhotenství. Ano, jsou tam světlé okamžiky, jako jsou první pohyby, první kopnutí. Ale já si protrpěla celých devět měsíců. Do čtvrtého měsíce jsem zvracela, při druhém těhotenství jsem měla křečové žíly. Obě těhotenství byla riziková, zůstala jsem doma. Natálka se narodila přirozeně, Nikolka císařským řezem.

Co myslíte, že je lepší? Rodit císařem, nebo přirozeně?

Lepší je přirozený porod. Pocitově určitě. Při porodu císařem jsem se na sále málem rozbrečela. Cítila jsem to jako degradaci ženství. Hlavně během příprav jsem si připadala strašně ponížená. Ležela jsem tam na lehátku, kolem mne plno lidí, jak na pavlači. Ale asi to tak je při každé operaci. Prostě jsem se necítila dobře.

Nabídli mi buď lokální anestezii, nebo celkovou. Protože jsem typ člověka, co musí mít všechno pod kontrolou, tak jsem si vybrala lokální. Do páteře jsem dostala injekci, nic příjemného, ale člověk to vydrží. Stejně nevíte, co strachy dělat. Ale přijela jsem domů a mohla jsem dělat všechny práce, co k domácnosti patří. To po normálním porodu nešlo. Trvalo mi sedm měsíců, než jsem se dala do kupy.

Jak se díváte na porody doma?

Nejsem jejich zastáncem. Myslím, že matka tak vystavuje riziku jak sebe, tak dítě. V nemocnicích už hodně vyjdou maminkám vstříc a existuje tolik druhů porodnic, že každá žena má dost času najít si tu, která jí bude vyhovovat. Mně se obě děti narodily v Kolíně a nemůžu si stěžovat, měla jsem perfektní personál. Manžel byl u prvního porodu a moc mi to pomohlo. Jen při císaři jsem nechtěla.

Chtěli byste ještě další miminko?

Lidé nám říkají, ať zkusíme ještě kluka. Manžel je ze tří kluků, já ze tří holek. Ale s manželem už další dítě nechceme. Stejně bychom měli určitě zase holčičku.

Jsou si holky podobné, nebo je každá jiná?

Starší Natálka je celý tatínek, podobou i chováním. Nikolka je tak napůl, někdo říká, že je podobná mně, někdo že tchýni. Je větší pohodář. Teď už si spolu holky hrají, i když Natálka má zatím převahu.

Speciální projekt proměn jsme pro vás připravili ve spolupráci s VZP. Maminky, které své novorozené děti zaregistrovaly právě k této zdravotní pojišťovně, měly možnost přihlásit se a zkusit štěstí v našem projektu. Vybrali jsme v redakci 12 žen a Lucka je naší čtvrtou proměněnou maminkou!

Ve VZP výbavičce najdete plno výhod - užitečné rady na DVD Sestry v praxi, zajímavé bonusy od partnerů projektu a slevové kupóny na produkty a služby. VZP výbavičku získáte za registraci vašeho děťátka u VZP ČR. Vaši volbu vám oplatíme nadstandardním přístupem a kvalitní péčí. Informujte se na www.vzpvybavicka.cz nebo na Facebooku.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama