reklama

Proměna Jany (33): Přítel mě vůbec nepoznal

Třiatřicetiletá Lenka nebyla spokojená především se svými vlasy. Neměly žádný tvar a občas se v nich ukázala nějaká šedina. Proto právě vlasy se na ní změnily nejvíce. "Změna je to odvážná, ale pořád přirozená," říká drobná teď už blondýnka.

Foto: Tomáš Černý

Třiatřicetiletá Jana nebyla spokojená především se svými vlasy. Neměly žádný tvar a občas se v nich ukázala nějaká šedina. Proto právě vlasy se na ní změnily nejvíce. "Změna je to odvážná, ale pořád přirozená," říká drobná teď už blondýnka.

"Nikdy by mě nenapadlo, že jednou budu mít melír nebo světlé vlasy. Účes je ale krásný a vypadá i snadný na údržbu, což je pro mě jako pro sportovního nadšence důležité," říká Jana Kůrková z Prahy. S kadeřnicí Lenkou probíraly několik různých alternativ, než se rozhodly pro tu, která Janě bude nejen nejvíce slušet, ale i vyhovovat.

Jana se do proměny přihlásila s úmyslem konečně změnit image a také šokovat své okolí. Což se jí povedlo - v první chvíli ji nepoznal ani vlastní přítel: "O proměně vůbec nevěděl. Odpoledne jsme byli domluveni na schůzku v kavárně. Schválně jsem přišla o něco dříve a usadila se ke stolku uprostřed. Když přítel dorazil, skoro už minul můj stůl a zareagoval, až když jsem na něho promluvila. Vůbec mě nepoznal!"

A jak tahle výrazná proměna probíhala?

Kadeřnice: Lenka Pešátová

"V první řadě jsem se zaměřila na odstín vlasů. Původně měla nevýrazné přírodní vlasy bez lesku a tvaru. Vlasy jsem hodně promelírovala a dotónovala přelivem, kterým jsem dosáhly velkého lesku a světlého odstínu. Obličej Jany se tak krásně rozzářil, což bylo naším hlavním cílem. Střih jsem volila velice praktický, ale zároveň elegantní. Vlasy jsem zkrátila o více jak deset centimetrů, v koncích je lehce sesřtíhala. Parka celkový vzhled účesu hezky podtrhne.

Make-up: Michaela Sýkorová

"Jana se vůbec se vůbec nelíčí, přesto jsem make-up udělala výraznější - i proto, že přítel Jany o proměně vůbec nevěděl a o to větší muselo být překvapení. Kovové odstíny a světle růžový lesk jsem vybrala podle outfitu. Toto líčení doporučuji na denní či večerní nošení."

Stylistka: Linda Radostová

"Pro Janu jsem zvolila jedny velice módní šaty ve stylu námořnickém s modro-bílým proužkem a druhé krásně červené, klasické šaty, které ji velice rozzářily. Oba outfity jsou vhodné jak na procházku do města, tak i do zaměstnání, kde není nutně předepsaný dresscode."

Foto: Tomáš Černý

Produkce: Milan Obst, Studio Oskar

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proměna Zuzany (23): Konečně nevypadám na třináct

Proměna Katky (34): I matka tří dětí může být krásná

Strach z ošklivosti a stárnutí: Co vás děsí a co pomůže

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama