reklama

Proč jsou podpatky tak sexy? Tajemství prozrazeno

Zatímco baleríny nohy opticky zkracují, podpatky jim dodávají půvab. Nejde jen o to, že je prodlouží, to tajemství je v něčem úplně jiném.

Foto: CCC

Zatímco baleríny nohy opticky zkracují, podpatky jim dodávají půvab. Jakoby nohu dokázaly vytvarovat a prodloužit. A lépe s nimi vypadají nejen nohy, ale celá postava. Zjistili jsme, čím to je, že podpatky každé ženě dodají šmrnc i sebevědomí.

Spousta žen sice podpatky nesnáší, protože jsou nepohodlné, bolí je z nich nohy nebo se jim v nich špatně chodí, ale přesto v nich každá žena vypadá prostě lépe. Doteď jsme si všichni mysleli, že především kvůli tomu, že podpatek opticky prodlouží nohu a ta potom vypadá štíhlejší. 

Pojďme na to vědecky

Vědcům z britské Univerzity v Portsmouthu se to ale moc nezdálo, a tak se začali ženami na podpatcích zabývat trochu důkladněji. A zjistili opravdu zajímavé věci. Zkoumali totiž mimo jiné i chůzi na podpatcích. Poprosili několik žen, aby se nechaly nahrát na video, jak chodí v podpatcích a jak chodí v obyčejných botách-plackách. 

A je to tady: Podpatky mění chůzi

Obě nahrávky potom do detailů zkoumali a porovnávali a vyšlo najevo, že naše tělo se pohybuje úplně jinak, máme-li nazuté podpatky. Pohyby se od sebe liší hned ve třinácti různých bodech těla. "Podpatky mění chůzi tak, že vypadá více žensky. Nutí ženu, aby se houpala v bocích, aby neměla křečovitě sevřená ramena, ale hýbala jimi, a také dělala kratší kroky," vysvětluje profesor portsmouthské univerzity Paul Morris.

Čtěte také: Naučte se konečně chodit na vysokých podpatcích

Aby se přesvědčil, že tyto faktory opravdu působí přitažlivěji, nechal všechna videa ohodnotit náhodnými lidmi, muži i ženami. Podle nich vypadaly nejlépe ženy, které měly šesticentimetrový podpatek, než ty, které na videu chodily v balerínách, sandálkách či teniskách. Ženy na podpatku podle nich působily mladší a atraktivnější.

Efekt však byl patrný i na ženách v mnohem nižších střevíčcích - i ty se najednou pohybovaly úplně jinak bez ohledu na to, jak ženská byla jejich chůze bez podpatků.

Buďte ještě více sexy díky stahovacímu prádlu z bambusového vlákna se slevou ZDE

"Na podpatcích vynikne celá postava, protože se v nich nesete úplně jinak než při nošení nízkých bot. Chůze v nich působí sebevědoměji a více rafinovaně, samozřejmě za předpokladu, že v nich umíte správně chodit. Pokud s vysokými podpatky začínáte, zkuste si nejdřív trénovat doma. Až si budete více 'jistá v kramflecích', můžete v nich třeba protančit celou noc na bále se svým vysněným princem," dodává Veronika Sajdoková ze společnosti CCC.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Radíme mužům: Co obléknout či obout do práce i na rande

Co může za vaši dnešní náladu? Barva vašeho oblečení

Drobnost na balkon, kterou potřebujete

--------------------------------------------------------------------------------

Nosíte rády lodičky?

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama