reklama

Kate a William na ceremoniál oblékli letité kousky. Upozorňují tím na ochranu klimatu

Vévoda a vévodkyně z Cambridge se rozhodli na zahajovacím ceremoniálu předávání ekologických cen vyjádřit svůj postoj ke změně klimatu svým oděvem. Oba dorazili na "zelený koberec" v kouscích, které mají v šatníku už roky.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Vévodkyně a vévoda z Cambridge dorazili v "recyklovaných" outfitech na zahajovací ceremoniál předávání cen Earthshot Prize. Pořadatelé soutěže ocení pět výherců, kteří přišli s mimořádným ekologickým řešením. Zakladatelem Earthshot Prize je sám princ William. 

V poslední době se v tématech změny klimatu angažuje vícero členů královské rodiny. Například princ Charles se nechal slyšet, že již několik let cíleně omezuje svou spotřebu masa a mléčných výrobků. Spolu se svou matkou, královnou Alžbětou II., se na přelomu října a listopadu chystá na Konferenci OSN o změně klimatu, která se uskuteční v Glasgow. 

Také princ Harry a jeho žena Meghan se vyjadřují ke změně klimatu a oznámili, že z populačních a ekologických důvodů nebudou mít více než dvě děti. Královská rodina je však zároveň kritizována za časté využívání soukromých letů nebo za energetickou náročnost královských paláců. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama