reklama

Princ George v Crocsech: Udělá z nich módní obuv?

Doteď byly Crocsy terčem posměchu. Změní se to, když je teď nosí malý princ George?

Foto: Tim Rooke/REX/Shutterstock

Gumové děrované boty jménem Crocs sice krátce po jejich představení v roce 2002 zažily svých patnáct minut slávy (dobře, možná rok), ale v posledním desetiletí jsou spíš terčem posměchu, a o jejich napodobeninách ani nemluvě.

Vlastníme je sice skoro všichni (těm barvám přece nešlo odolat), ale ti, kdo mají vkus a chtějí si zachovat nějaký styl, je nosí tak maximálně na zahradu nebo se psem. Všechny stylové ikony s oblibou v rozhovorech říkaly, že pokud je na světě něco, co by si na sebe nikdy nevzaly, jsou to boty Crocs.

Alespoň do té doby, než se v nich nedávno na veřejnosti objevil malý princ George to tak bylo. Britská média už spekulují, že tenhle mladík před pár dny nastavil nový hit tohoto léta a že letos minimálně děti nebudou chodit v ničem jiném.

Kate, vzor všech žen

Proč si to myslí? Protože jeho maminkou je Kate Middleton, respektive vévodkyně Catherine, které už se několikrát podařilo vzít si na sebe šaty, které se krátce potom vyprodaly a už nebyly k dostání. Co si na sebe vezme Kate, je považováno za nový trend a spousta žen po celém světě ji touží následovat.

Ne všechny si jistě kupují ten samý model, který si obleče Kate, i když je pravda, že Kate si na extrémně drahé oblečení příliš nepotrpí. Spousta žen se ale prostě jen začne shánět po puntíkovaných šatech, případně s fotkou v ruce shání krejčovou, která by svedla ušít něco podobného šatům, v nichž se Kate vdávala.

Čtěte také: Co udělalo z Kate Middleton módní ikonu? Správné barvy

Kate vždycky všechno sluší, a tak mají ženy zřejmě automaticky pocit, že i ony budou v podobném oblečení vypadat dobře. Navíc volí sice elegantní, ale mladistvé modely, které jsou také dobře kombinovatelné a nositelné. Je zkrátka jako stvořena k následování.

A když se nedávno po porodu princezny Charlotte poprvé objevila na veřejnosti, a spolu s ní i malý George, zraky všech se na ni upíraly ještě intenzivněji. Všichni chtěli zjistit, jestli jen pár týdnů po porodu má stále exkluzivní postavu, a jestli se její záliba v jednoduchém a pohodlném oblečení nezměnila.

Pozornost získal i malý George, stejně jako maminka celý oblečený do tmavě modré barvy. Na turnaji v Beaufort Polo Clubu s ní totiž vesele dováděl, na trávě válel sudy, takže jeho fotky nutně musely obletět celý svět. Příslušníka britské královské rodiny moc často nevidíte, jak se povaluje na zemi.

A přitom všem měl na nohách Crocsy. Mimochodem, ten typ, který mu kdosi obul, stojí v Česku 959 korun, což na to, že jde o prince skutečně není moc a vypovídá to o tom, že Kate a její rodina nestojí o luxus za každou cenu.

Ten samý týden, co se objevil v těchto gumových pantoflích, si také odbyl svoji premiéru na slavném královském balkoně v Buckinghamském paláci, takže na sebe upozornil hned dvakrát. I proto ho možná teď svět bude ještě víc registrovat a "efekt Kate", jak nastavování trendů nazývá deník Daily Mail, se skutečně dostaví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Slavné šaty Marilyn Monroe mohou být vaše. Za kolik?

Největší letní trend? Sandály v gladiátorském stylu

Nemůžete zhubnout? Musíte se naučit jinak myslet

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama