reklama

Předsudky mizí. S Downovým syndromem lze uspět i ve světovém modelingu

Na 21. března každoročně připadá Světový den Downova syndromu. Pod záštitou Organizace spojených národů se připomíná od roku 2012. Datum symbolicky odkazuje na podstatu této geneticky podmíněné anomálie, trizomie 21. chromozomu. Proto se slaví právě jednadvacátý den třetího měsíce.

Fotbalistka Megan Rapinoeová, plus-size modelka Paloma Elsesserová a modelka Winnie Harlowová Prohlédnout grafiku
Fotbalistka Megan Rapinoeová, plus-size modelka Paloma Elsesserová a modelka Winnie Harlowová | Foto: Instagram Sofía Jirau

Světový den Downova syndromu je příležitostí pro několik milionů osob s Downovým syndromem, pro jejich rodiny, blízké a přátele po celém světě poukázat na pozitivní i problematické aspekty, které s sebou přináší život s chromozomem navíc.

Cílem je poukázat na skutečnost, že všichni lidé s Downovým syndromem by se měli, stejně jako ostatní, s případnou adekvátní podporou plně účastnit rozhodování o záležitostech ovlivňujících jejich životy.

Naproti této myšlence se před nedávnem vydala i oděvní značka Victoria's Secret, která představila modelku trpící Downovým syndromem. Je jí čtyřiadvacetiletá Sofía Jirauová z Portorika.

Na další "nedokonalé" ženy, které se prošly pod hlavičkou slavné značky spodního prádla, se podívejte v naší galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama