reklama

Šaty z čalounických látek i móda přímo do ulic. Co přinesl letošní týden módy v Praze

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, díky které pražská tržnice v Holešovicích ožila módou, představila již známé návrháře i nové talenty. Příjemnou změnou se oproti minulým ročníkům staly pohodlné a ležérní kousky, jež lze vynést rovnou do ulic.

Prohlédnout grafiku
Foto: MBPFW

A jako každý rok i tento se od návrhářů očekávalo téměř nemožné, především něco, co zaujme a překvapí. Což se jim nakonec podařilo.

Ve srovnání s minulými ročníky většina prezentovaných designérů vsadila na ležérnější a komfortnější módu, která se dá přímo z mola vynést do ulic.  

Letošní ročník pražského Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku odstartovalo duo designérů - Miroslava Kohutiarová a Antonín Soukup. Dvojice tvořící pod značkou LaFormela se inspirovala dosavadními nejúspěšnějšími modely i koňskými dostihy. 

Návrhářka Vanda Janda se svou kolekcí Full Time Diva Clan jasně naznačila, že její inspirací se staly klientky, které chtějí být divou na plný úvazek. Nechyběly výrazné detaily jako obří mašle, vlasové doplňky, závoj. Ke slovu v letošní kolekci opět přišly pastelové barvy, kterými se návrhářka od ostatních často odlišuje. 

Úspěšný slovenský návrhář Michael Kováčik všem ukázal, že ležérní a komfortní móda v našem šatníku po pandemii stále přetrvává. Představil komfortní kousky z hedvábí i vlny. Oproti minulému roku návrhářka Dominika Kozáková potlačila svůj optimismus, barevnost a raději vsadila na tlumenější, podzimní odstíny.

Kolekce slovenského návrháře Pavola Dendise zase vsadila na jednoduchou barevnost bez zbytečných vzorů. Student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a vítěz soutěže pro začínající módní návrháře Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnálek zase vytvořil kolekci z nepotřebných materiálů, jako je třeba látka určená k čalounění pohovek či křesel. 

Stejně jako minulý ročník i letos byla Denisa Dovala velmi originální. Zajímavé potisky, evokující bytosti z jiných sfér, si jedna z nejextravagantnějších a nejvýraznějších návrhářek opět sama nakreslila. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama