reklama

Postpandemická módní policie: Ani v karanténě se styl českých hvězd nezlepšil

Šaty dělaj člověka, to je pravda odvěká. Pokud by se většina lokálních celebrit tímto heslem známé písničky řídila, možná by všeobecná úroveň citu pro styl vzrostla.

Foto: Profimedia.cz

Styl oblékání Čechů se za poslední dobu výrazně zlepšil. Máme tu řadu světových masmarketových i luxusních značek, už jsme ochotnější utrácet za návštěvy kosmetických salonů a barvení vlasů doma už také pomalu mizí. Čím to, že některým celebritám se na módním poli pořád tak nedaří?

Základním problémem je nepochopení. Daná celebrita, stejně jako obyčejný smrtelník, nevnímá oblečení a svůj vzhled celkově jako kód, kterým o sobě světu sděluje důležitou informaci.

Socialismus předchozím generacím sebral vše, co jejich předkové budovali. Včetně citu pro styl a zájmu o něj. Paradoxní je, že i v časech protektorátních známý salon Hany Podolské fungoval na plné obrátky, ale nyní pořád považujeme čas a peníze investované do našeho vzezření za povrchní kratochvíli, která si nezaslouží v našem životě takový prostor jako třeba výběr horského kola nebo dovolené.

Ani naše celebrity často nevnímají svůj zevnějšek jako formu oficiální prezentace, a hlavně etikety. Častokrát se, v lepším případě, uchylují do služeb pochybných pseudostylistů, v horším nečtou dress code na pozvánce, protože "ono to nějak dopadne".

Prohlédněte si naši galerii outfitů českých celebrit a vyvarujte se podobných chyb.

reklama