reklama

Podprsenky tvořil do špičky, na jeho tenisky byly dlouhé fronty. Gaultierovi je 70

I kdybyste jeho jméno nikdy neslyšeli, jedno z jeho děl si vybavíte okamžitě: Madonnin špičatý korzet. Jean Paul Gaultier je považován za jednoho z nejkreativnějších návrhářů vůbec. V neděli oslaví své 70. narozeniny. V roce 2020 se po 50 letech kariéry rozhodl odejít do důchodu.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Přezdívalo se mu enfant terrible vysoké módy. Tento "zlobivý kluk" byl ale především nesmírně nadaný a pracovitý. Také díky němu se Madonna na začátku 90. let stala celosvětově proslulou provokatérkou. Byl to totiž právě Jean Paul Gaultier, kdo navrhl 300 kostýmů pro její turné Blond Ambition.

A právě zde si Madonna oblékla špičatý růžový korzet a pánské kalhoty. Gaultier rád uváděl do rozpaků měšťáckou morálku, když už před dvaceti lety hýbal se škatulkami genderu. 

Stvořil také nezapomenutelné filmové kostýmy, jako jeden za všechny je potřeba jmenovat snímek Luca Bessona Pátý element s Millou Jovovichovou v hlavní roli. Celebrity ho zbožňovaly a toužily s ním pracovat: od Beyoncé po Nicole Kidmanovou, která byla první zákaznicí jeho couture kolekce v roce 1996.

Prohlédněte si naši galerii, ve které se dozvíte víc o jednom z nejslavnějších módních návrhářů na světě.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama