reklama

Šaty ze špaget nebo tulipánů: Tohle jste na výtvarce nedělali

Napadlo by vás někdy udělat nádherné šaty z jídla? Nebo jiných běžných věcí, které vidíte každý den všude kolem sebe? Arménský módní ilustrátor Edgar Artis dokazuje, že to jde a to tak, že svými výtvory naprosto ohromuje své okolí. Jeho umělecké šaty jsou natolik inspirativní, že už má velké množství fanoušků.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram

Arménský umělec, který 19. června oslavil teprve čtyřiadvacáté narozeniny, nyní žije v Paříži. Studuje zde prestižní mezinárodní školu designu IFA Paris. Jeho život nebyl zrovna peříčko, ale on dokázal, že díky svému mimořádnému talentu se člověk dokáže prosadit.

Jeho tvorba je netypická tím, že vytváří nádherné snové a stylové návrhy rób z věcí zcela běžných, které najdete všude kolem sebe. Typickým příkladem je jídlo, nebo kancelářské potřeby. Ale najdete mezi nimi i dokonalé návrhy šatů z peříček, nebo třeba i obyčejných párátek. Ačkoliv se jeho umění často pomíjivé (záleží na materiálu, z něhož šaty vytvořil), tak to nebrání tomu, aby měl na různých sociálních sítích sta tisíce fanoušků.

Další tvorbu najdete na jeho instagramovém účtu. Opravdu to stojí za to. 

reklama
reklama